Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki,

pytanie z ciekawości w szczególności do Juniorów (chociaż może też dotyczyć Mid/Seniorów).

Jak często zdarza wam się, że przy szukaniu pracy i wysyłaniu CV na ogłoszenia o pracę na typowych portalach ogłoszeniowych jest brak odpowiedzi (cisza) ze strony rekruterów lub jest odpowiedź ale dopiero po kilku tygodniach? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Miłego dnia i weekendu życzę
Damian

#programowianie #rekrutacja #praca #pracait
RaiBay - Cześć Mirki i Mirabelki,

pytanie z ciekawości w szczególności do Juniorów...

źródło: comment_gb6IfhtQtL9vxy4PShRSz2yydfx2wYKI.jpg

Pobierz
  • 10
@RaiBay: Na pozycje juniorskie jest wielu chętnych, więc to normalne, że nie do wszystkich się odzywają. Dlatego istotne jest wysyłanie CV do wielu firm, nie do jednej "wymarzonej". Jeśli wyślesz ~20 CV i po dwóch tygodniach nikt się nie odezwie to dopiero wtedy zacząłbym się niepokoić.
@RaiBay: jak wyżej, od siebie jeszcze dodam ze warto po jakimś czasie od wysłania cv zapytać czy rekrutacja nadal trwa i czy cv dotarło; sam miałem sytuację że przez jakiegoś buga w formularzu moje cv nie dotarło
@RaiBay: u mnie, co ciekawe, jak miałem mniej doświadczenia, to więcej oddzwaniali. Na 5 wysłanych CV, 3 telefony już następnego dnia, a czwarty jeszcze kolejnego.

Teraz jak wysyłałem, to na 5 wysłanych jedna odpowiedź po kilku dniach.
Nie wiem o co chodzi xD
Dlatego istotne jest wysyłanie CV do wielu firm, nie do jednej "wymarzonej"


@oaiiueaey: czysta prawda rynku pracy (niestety również wśród osób przy bardzo dużym doświadczeniu - o dziwo..)