Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Szczerze to nie wiem jak mam zacząć ten post. Skończyłem studia ładnych parę miesięcy temu i od tego czasu mam ogromny problem ze znalezieniem pracy, odpowiadam na masę ogłoszeń i to już nawet nie w zawodzie tylko na takie by cokolwiek złapać i nie przymierać głodem. Rynek pracy jest tragiczny jeżeli nie masz co wpisać do cv a liczba januszy pracodawców woła o pomstę do nieba gdzie wypisują cuda na kiju w ogłoszeniu a podczas rozmowy okazuje się, że obowiązków 2x tyle ile było wypisane w ogłoszeniu co zakrawa o wolontariat. Jedyne czego unikam to pracy fizycznej, call center oraz gastronomii bo to mi nie leży kompletnie. Najgorsze jest to, że odzew ze strony pracodawców jest zerowy i już poważnie nie wiem co mam zrobić by zaraz nie zacząć przymierać głodem.
#praca #krakow #gorzkiezale

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 50
@AnonimoweMirkoWyznania: dlatego w trakcie studiów warto już łapać wakacyjne staże i otwierać sobie kontakty.
Zazwyczaj po takim stażu pada propozycja zatrudnienia a z tego co widzę nie mieszkasz w łysobykach #pdk tylko w Krakowie.
Skończyłaś studia i nagle oczekujesz że każdy będzie chciał właśnie Ciebie?
Z wielu kandydatów musisz się czymś wyróżniać :) pomnóż listę absolwentów twojego kierunku razy ilość kierunków i to jeszcze razy ilość uczelni i przyrównaj do ilości
@AnonimoweMirkoWyznania
Skoro minęło już kilka miesięcy, to prawdopodobnie robisz ten błąd, że szukasz pracy samymi studiami.
Powinieneś poświęcić czas na naukę czegoś, co pomoże Ci w znalezieniu pracy.
Masz rację, rynek pracownika bez kwalifikacji, jest rynkiem strasznie #!$%@?. Dlatego te kwalifikacje trzeba zdobywać we własnym zakresie.

Jak byś chciał jakieś rady z szukaniem pracy czy zmianą branży, czy nauką czegoś, to napisz na pw. Może uda się coś pomóc.
OP: @brzytew z pracą po znajomości trochę ciężko by było
@hipotrofia nie chce wyjść na nie wiadomo jak dużego millenialsa, ale jedyne staże z jakimi się spotkałem to totalne wykorzystywanie przez 160h miesięcznie za mniej niż 1000 zł co też mi średnio leży
@ojaaciee no cóż żałuje, że nie poszedłem podczas studiów nawet do głupiego maca bo bym miał cokolwiek w cv

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
@AnonimoweMirkoWyznania: Moja uczennica zawsze, gdy aplikowała o pracę, to robiła odpowiednie do tego zdjęcie i umieszczała w CV. Np: chcesz zostać nauczycielem, robisz zdjęcie jak tłumaczysz coś przy tablicy. Chcesz zostać finansistą, foto przy komputerze z wykresem. Rozumiesz o co chodzi. ZAWSZE ją zatrudniali. Dodam, że w Krakowie.
@AnonimoweMirkoWyznania: niee, staże w porządnym dużym korpo, nieważne z jakiej branży są normalnie elegancko płatne. Mówię Ci, spróbuj od tej strony. Tam Cię wszystkiego uczą czego potrzeba do pracy i jak się sprawdzisz to potem zatrudniają już normalnie na stanowisko. Kokosów nie ma, ale 2-2,5k na rękę powinno być.
I wtedy można ich szukać nie tylko na stronach z ogloszeniami, ale też na stronach uczelni jak są biura kariery itp.
Btw