Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Ale niektórzy to ameby umysłowe xD

Wrzuciłam na firmowym facebooku i instagramie ogłoszenie, że szukam pracowników. Mail do wysyłania cv w poście. Każdy kto wysłał cv jednocześnie odpowiedział pod postem "wysłane" xD Jednocześnie dając mi klucz do swojej komnaty #!$%@? xD Wstępna selekcja odbyta nawet bez otwierania cv xD


#bekazpodludzi #heheszki #pracbaza #praca #facebook #instagram
  • 25
@709009: nie, bo mam pracę i to całkiem niezłą. Ale gdybym na miejscu chętnych widział twój wpis tutaj, to bym takie coś omijał szerokim łukiem. Zero szacunku do ludzi.
Ale niektórzy to ameby umysłowe xD

#bekazpodludzi

klucz do swojej komnaty #!$%@?


@nairoht: tak na szybko. Może i to nie jest publiczne, a przynajmniej jest w jakiś sposób anonimowe, ale i tak pokazuje podejście tej typiary do ludzi, których chce zatrudnić. Nie chciałbym mieć takiego pracodawcy ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Arveit: No pewnie, bo szukając pracy, najlepszym sposobem jest podanie swojego facebooka, gdzie obsmarowujesz byłych pracodawców, wrzucasz rakowe wpisy i zdjęcia z cotygodniowych melanży xD

Może jeszcze konto na mirko powinni podać xD
@Arveit: oczywiście, że nie powinno się wyzywać ludzi ale sam bym chyba odrzucał z góry jakby ktoś miał podany kontakt na który ma wysłać CV, a po paru minutach mnie poinformował że to zrobił pod postem na fejsie
@nairoht: ale co jest w tym złego? Zresztą to już jest w tym wszystkim mało istotne. Brak szacunku nie może być niczym usprawiedliwiony. Mam nadzieję, że ktoś rozpozna opkę i wstawi tym ludziom tę opinię. Sam trochę pogrzebię ( ͡º ͜ʖ͡º)
ale co jest w tym złego?


@Arveit: od której strony patrząc, raczej plusów nie ma od strony rekrutera ktoś go ma za dzbana bo skoro ten podał kontakt to chyba jasne jest, że tam oczekuje tych cv i informacja o ich wysłaniu jest mu zbędna na fejsie, od strony kandydata chyba jeszcze gorzej - chcąc nie chcąc nasze życie prywatne, łączy się z zawodowym w jakimś stopniu nie mamy dwóch charakterów
@Arveit: Nie wiem o jakie stanowisko chodzi, ale na tych poważniejszych to itak robi się cały research po sieci, więc komentując post tylko ułatwili pracę rekruterom :)
@Mathas: nie znasz mnie, więc skąd ten wniosek? Nie, nie pomyślałbym tak. Według mnie nawet pomyślałbym przychylniej o takich osobach, w końcu upewniają się, że zostaną zauważeni = może im zależeć.
@Arveit: Skoro ktoś składa CV to znaczy, że mu zależy. 99,9% ludzi idzie do pracy, bo musi z czegoś żyć, zależy im na pieniądzach, nie na konkretnym stnaowisku.