Wpis z mikrobloga

Przecieki z wielkiej reformy sądownictwa. Jezeli to prawda to ja polecam rozgladac sie za nowym panstwem do zycia xD. System wyglada tak jakbysmy mieli 1945 r. wszyscy prawnicy wymarli na wojnie, a kims trzeba ich zastapic xD. Rządy pisowskiej czarnej ospy beda gorsze niz czarna smierc dla Europy w XIV wieku
#prawo #polityka #bekazpisu chyba #heheszki ze strony naszych milosciwie rzadzacych nam bolszewikow xD.
  • 37
@yuim: mam nadzieje ze to jakas kaczka dziennikarska, ale na to wyglada ze pisowczyki chca zrobic sedziow, ktorzy na czuja beda stosowali prawo bez jego znajomosci, co bedzie skutkowalo tym ze trzeba ich bedzie bardziej kontrolowac( ͡° ͜ʖ ͡°).

A co do reszty, chyva widzimy, ze dodatki stazowe nie sprawdzily sie u nauczycieli, to tym bardziej nie sprawdza sie u sedziow. Ciekawe kto bedzie chcial isc na
@Variv: przeciez to bardziej przypomina jakies trybunaly ludowe z III Rzeszy albo z ZSRR, w common law w UK to ludzie wybieraja swoich sedziow, a tu watpie ze jakas lokalna spolecznosc bedzie miala cos do powiedzenia, tu bedziesz mial dzialaczy partyjnych towarzyszy jak bedzie dobra kaska, a jak slaba to jakichs znudzonych emerytow, ktorzy majo doswiadczenie zyciowe i uwazaja sie za najmadrzejszych na swiecie i po co znac jakies kurła przepisy
Człowiek niewinny, ale ludzie z jakiegoś powodu go nie lubią, to cyk do więzienia( ͠° °)


@Zerri: W Polsce sądy skazują grubo ponad 90% oskarżonych, wnioski o tymczasowe aresztowanie są uwzględniane na poziomie 92%, słowa małego świadka koronnego to często świętość nie do obalenia - gorzej nie będzie. A w postępowaniu wykroczeniowym nie ma kary więzienia.
@Ogar_Ogar: to prawda pomowienia malych swiadkow i swiadkow sa traktowane jak swietosc.

To prawda wnioski o tymczasowe aresztowanie sa klepane, w 2015 r. bylo lekkie odejscie od takiego srodka, jako godzacego w istote prawa wolnosci czlowieka, ale potem na nowo. Prokuratorzy tez wnisokuja tylko o to jakby nie znali innych srodkow, a sędziowie tez klepia. Mentalna komuna.
r. bylo lekkie odejscie od takiego srodka, jako godzacego w istote prawa wolnosci czlowieka, ale potem na nowo


@niezdiagnozowany: Ostatnio sobie patrzyłem statystyki - od 2015 liczba wniosków o TA wzrosłą z prawie 13 tys w 2015 do prawie 19 tys w zeszłym roku. Sądy jak klepały ponad 90% wniosków tak klepią nadal.