Wpis z mikrobloga

#wynajem #uk #london #londyn #emigracja #anglia #oszukujo
mirki co sadzicie o tej wiadomomosci od agenta?
znajoma dostala smsa od agenta po zdaniu nieruchomosci. dla mnie to wyglada na wymuszenie.

"

The only deductions that are required from your deposit are the balance of the rent which is £264.52. Your tenancy commenced on the 14th?November 2016 and finished on the 13th?March 2019. Although you have paid monthly the rent is calculated on a daily basis meaning that according to our system a balance is still due. In addition there is a checkout fee of £90.
"
  • 17
  • Odpowiedz
@HK-Stelle: widze ze nic nie rozumiesz ale dzieki za starania. chodzi o znajoma ktora dzis zdala klucze do mieszkania za ktore placila miesiecznie i mimo ze wszystko placila na czas dostala info ze potraca jej z depozytu te 264f za zaleglosci z czynszu ktory skalkulowali wg stawek dziennych (?) o ktorych nigdzie nie ma mowy...
  • Odpowiedz
@tomjar: brakuje tu kontekstu i klarownych powodow dla ktorych ta agencja chce zdedukowac az 264. Odpisalbym, ze sie nie zgadzam na redukcje i zeby przedstawili dokladny breakdown tej kwoty oraz w ktorym miejscu umowy jest o tym procesie wzmianka bo nie znalazles. £90 za check-out fee trzeaba sprawdzic w kontrakcie bo sa w UK dziadowskie agencje, ktore doliczaja checkout fee (sam mialem przeboje z Haartem pare miesiecy temu) i niestety ciezko
  • Odpowiedz
@HK-Stelle: nie nie wyjasnili dlaczego chca ta kase i na czym polega ten system kalkulowania na podstawie "daily basis" o to wyslalem w jej imieniu zapytanie czekamy na odpowiedz mimo iz to walek ewidentny. chata oddana w terminie jak bylo umowione wiec ekstra dni nie wchodza w gre.
  • Odpowiedz
@HK-Stelle: @bacteria:
no panowie wyjasnilo sie!
typ odpisal lasce ze te 260f za zalegly rent to "system error" i nic nie jest winna poza tymi 90f za checkout co niestety jest w kontrakcie. ale mnie #!$%@? wzial jak chcieli wyruchac ich na 260f za nic a oni by zaplacili bo nie bardzo po ang smigaja i jeszcze kontestowac żądania pana w garniku to juz wogole. #czujedobrzeczlowiek ze mam niewyparzony pysk
  • Odpowiedz
@tomjar: typowe dla agencji robienia ludzi w #!$%@?, "system error" haha to samo uslyszalem od Haarta jak ktos recznie zmajstrowal lewa umowe, ktora niby podpisalem kopiujac moj podpis z 2015 do przedluzenia w 2016, ktorego nigdy nie podpisalem haha. Szkoda, ze rzad w UK od paru lat koncentruje sie na #brexit zamiast kuzwa ogarnac pare regulacji dot. wynajmu i zdzierania kasy z ludzi przez tych nieruchomosciowych darmozjadow :P
  • Odpowiedz
@tomjar Norma, dwie zasady mam zawsze dla nowych ludzi w UK po 14 latach pobytu. Mianowicie:

1. Jeśli ktoś bedze miał okazje na tobie zarobić to zrobi wszystko co potrzeba by tak sie stało.

2. Nie ważne co wiesz tylko to, co jesteś w stanie udowodnić.

Niby banał ale nawet sobie nie zdajesz sprawy jak wielu Polaków spotkałem którzy nie rozumieli tego przed szkodą a potem płacz i swięte oburzenie bo jak
  • Odpowiedz