Wpis z mikrobloga

#ebay

mirki. kupiłem część do auta z USA. 20usd towar + 18 shipping.
Dzisiaj patrzę na maila i mam info z paypal, że sprzedawca zwrócił mi 20usd.

no spoko, może nie wyśle czy coś, ale co z tym 18usd za wysyłkę? Kto mi to zwróci?
  • 5
@kosti9191: Widzisz jakąkolwiek informację na temat zwróconych $20? Powodu do obaw nie widzę, z ciekawości pytam, może sprzedawca się po prostu walnął i wysłal przez przypadek (sam też tak kiedyś zrobiłem - bez kontaktu z odbiorcą przy prawidłowym mailu nie do ruszenia) - wysłałem £1000 na adres mailowy gdzie zamiast 5 wpisaem 6 - na szczęście nie było takiego adresu email, więc dało się załatwić przez telefon.
@YellowPinker: nie ma żadnej informacji o zwrocie na ebay, jedynie na paypal przyszła kasa. Napisałem do sprzedawcy i mówi, że wcisnął na ebayu jakąś opcję i jest zdziwiony czemu nie odesłało całości. Na moje to coś kręci i liczył pewnie że głupi "polasky" się nie połapie. Skoro wcisnął na ebay coś na temat zwrotu, to u mnie powinno widnieć jako anulowane, a nie że mi zrobił bezpośrednio na paypal przelew.
Niby
Jak nic nie odpisze to robię spór na paypal/ebay


@kosti9191: Poczekaj do czasu, gdy minie oczekiwany termin na nadejście przesyłki, wtedy otwórz 'dispute', ktore potrwa ok tygodnia-dwóch, brakujące $18 powinno zostać Ci przyznane bez problemu - chociaż wydaje mi się, że nie będzie to przyznane z automatu. Oczywiście odpowiedni feedback po fakcie, wcześniej lepiej nie.
Paypal ma także opcję komunikacji via online chat - ja w przypadku wątpliwości zwykle dzwonię, załatwiają