Wpis z mikrobloga

Jakie macie ulubione cytaty z Pisma Świętego (ʘʘ)? Podzielę się z wami moimi, IMO najlepiej pokazują miłosierdzie Boga

Kto by pobił kijem swego niewolnika lub niewolnicę, tak iżby zmarli pod jego ręką, winien być surowo ukarany. A jeśliby pozostali przy życiu jeden czy dwa dni, to nie będzie podlegał karze, gdyż są jego własnością. (Księga Wyjścia 21, 21:22)

"Nie niewiasty na zgromadzeniu milczą, bo nie pozwala się im mówić; lecz niech będą poddane, jak i zakon mówi. A jeśli chcą się czegoś dowiedzieć, niech pytają w domu swoich mężów; bo nie przystoi kobiecie w zborze mówić". (I Kor 14,34-35) Znznaczone, bo idealnie pokazuje,jak to kobiety w chrześcijaństwie mają dobrze, a feminizm (tfu!) nie jest i nigdy nie był potrzebny #bekazlewactwa

Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli. To pokazuje, że chrześcijanie nie są, aż tak ortodoksyjni i niektóre przykazania można sobie naginać. Przykazanie miłości? Nie zabijaj? Przecież Jezus powiedział potem,że geje się nie liczą (tylko nie mogę znaleźć cytatu, może mi pomożecie).

#mirkomodlitwa #naukowcywiary #bekazateistow #katolicyzm a #bekazkatoli dupa cicho (zwłaszcza jak jesteście kobietami. Wyżej macie cytat)
  • 70
  • Odpowiedz
@Soojin21: Wypowiadanie się o chrzescijaństwie bez znajomości obecnego statusu Starego Testamentu oraz Prawa Mojżeszowego, to trochę tak jakby wypowiadać się o matematyce bez posiadania umiejętności dodawania.
  • Odpowiedz
  • 17
@Ortalionowy_Rycerz

Wypowiadanie się o chrzescijaństwie bez znajomości obecnego statusu Starego Testamentu oraz Prawa Mojżeszowego


Biblia powstała dla prostych ludzi. Czy w biblii jest Stary Testament i Prawo Mojżeszowe? Jeśli tak, to pozwalam sobie umieszczać cytaty z tych ksiąg, jako, że jest to słowo Boże. Nie mów mi jak mam być katoliczką.

to trochę tak jakby wypowiadać się o matematyce bez posiadania umiejętności dodawania.


Dodawanie jest podstawowym działaniem matematycznym, tak jak ST jest
  • Odpowiedz
@Soojin21: Mt 24, 15 Gdy więc ujrzycie "ohydę spustoszenia", o której mówi prorok Daniel, zalegającą miejsce święte6 - kto czyta, niech rozumie
A kto nie rozumie niech nie czyta - chciałoby się powiedzieć.

Jestem zdania, że PŚ lepiej nie czytać jeżeli miałoby się nie poświęcać wysiłku na jego zrozumienie. Nie pojmuję tego jak w jakichś wspólnotach ksiądz może zadać członkom czytanie jakiegoś fragmentu i potem nie powiedzieć jak to należy rozumieć.
  • Odpowiedz
  • 27
@Gigant_Reakcji niezłe akrobacje myślowe, nawet przeczytałam całość. Argumentacja na poziomie 'to nie był prawdziwy komunizm'.
Jednak dalej pozostanę przy braniu biblii na chłopski rozum, jak prawdziwa katoliczka (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@Soojin21: Po co badania biblistyczne, historyczne po co tradycja ustna tego jak należy rozumieć dany fragment, jak mogę to zinterpretować JA (ʘʘ) W dodatku własna interpertacja lepiej pozwoli mi połechtać własne ego i potwierdzi moją tezę o tym jaka to Biblia głupia.

niezłe akrobacje myślowe

Argumentacja na poziomie 'to nie był prawdziwy komunizm'


Nawet nie rozumiesz pojęć, których używasz xd
  • Odpowiedz
@harpiowata: Stosuję, nie powiedziałem że Stary Testament jest obecnie nieaktualny, bo jak najbardziej wciąż jest on ważny, aczkolwiek posiada on stosunkowo specyficzny status, generalnie to nie chcę mi się tego tłumaczyć gdyż tak na prawdę żeby zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi, wystarczy poświęcić jakieś 5 minut życia na sprawdzenie sobie owego zagadnienia na katolickich stronach. Ogółem czytanie Pisma Świętego bez odpowiedniego zapasu wiedzy, niechęci do odbywania refleksji nad przeczytanymi
  • Odpowiedz
@Ortalionowy_Rycerz: Jak to jest z tym starym testamentem w kościele katolickim? Na jakiej podstawie nie jest uznawany? Poprostu kościół uznał że nie i tak jest?
Zastanawiam się bo kiedyś oglądałem jakiś filmik od księdza katolickiego odnośnie apokryfów i śmiał się tam, że są w nich wypisywane głupoty takie jak to, że jezus ulepił z gliny ptaka jak był młody i ptak ożył i poleciał. Ksiądz się z tego naśmiewał, ale już
  • Odpowiedz
  • 23
@Gigant_Reakcji przepraszam, ale jeśli masz fragment "obaj będą ukarani śmiercią" no to jak inaczej mam interpretować ten fragment xD? Nie mówią o tym, że sami chrześcijanie przez wieki traktowali ten fragment i w ogóle całą biblię bardzo dosłownie. Szkoda, że nie było cię wtedy na świecie, przedstawiłbyś im swoje badania biblistyczne, historyczne, tradycję ustną tego jak należy rozumieć dany fragment xD

I skoro cała biblia (a co za tym idzie wiara) jest
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@Ortalionowy_Rycerz: Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni.  Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim.
  • Odpowiedz
@Soojin21: Mój absolutny faworyt: 1 księga Samuela 15: "Tak mówi Pan Zastępów: (...) teraz idź, pobijesz Amaleka i obłożysz klątwą wszystko, co jest jego własnością; nie lituj się nad nim, lecz zabijaj tak mężczyzn, jak i kobiety, młodzież i dzieci". NIECH TO WYBRZMI DOBRZE: BÓG KATOLI (i Żydów) ROZKAZAŁ SWOIM WYZNAWCOM MORDOWAĆ DZIECI. Ale będą ci wciskać kit na katechezie że ich bóg to czysta miłość xd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@movsd: Bóg jest miłością, bo tak mówi biblia, biblia jest słowem bożym, a Bóg zawsze mówi prawdę, bo tak mówi biblia...
  • Odpowiedz