Wpis z mikrobloga

#rower #plecak

Mirki szukam plecaka na rower jazda do pracy po mieście (około 20 km dziennie) + ew. wypady do 100km.

Aktualnie mam takie coś:
https://www.amazon.com/JanSport-Raney-Daypack-Blue-Ridge/dp/B004SU53WS/ref=cm_cr_arp_d_pdt_img_top?ie=UTF8

jestem z niego bardzo zadowolony, ale plecak ma już 10 lat i przetarł się tu i ówdzie, a firma chyba wycofała sprzedaż w Europie.

Wymagania:

- pojemność zbliżona do tego, czyli 28-32l.
- pusty nie powinien wyglądać jak pełny (czyli dobrze się układać)
- dobre rozłożenie ciężaru
- wentylacja pleców
- składana osłona przeciwdeszczowa
- miejsce na lapka 14 cali
- dobrze zorganizowany (najlepiej dwie przegrody, coś z szybkim dostępem na podręczne pierdoły np. klucze, miejsce na łańcuch do zapinania roweru, butelkę z wodą, portfel etc.).

Cena do 400zł.
  • 14
@qdlatyxes: Nie jestem pewien czy znajdziesz plecak który będzie tyle w sobie mieścił i będzie miał dobrą wentylację. To już podchodzi pod plecaki miejskie, które średnio nadają się na dłuższe wypady rowerowe. Z mojego doświadczenia to komfort w trakcie jazdy utrzymuję z plecakiem max 8 litrowym. Jeśli chodzi o jazdę z tak dużym plecakiem do pracy to raczej skutkować to będzie mokrymi plecami. Ale ekspertem nie jestem. Może ktoś bardziej kumaty
@qdlatyxes:

szukaj w ofercie deutera czy vaude. Oni maja rowerowe plecaki o dobrej konstrukcji w takim litrażu.
Osobiście mam vaude - to fajny plecak - troche z tym jeździłem ale teraz jednak wole upychać klamoty jakoś na kształt bikepackingu w kilku różnych torbach. Ciuchy i żarcie można tak ogarnać na luzaku.

No ale lapka to tylko w sakwy wsadzisz…

p.s. Jazda bez plecaka jest znacznie bardziej komfortowa
@bibsz: Sakwy nie chcę, bo czasem łażę jeszcze po mieście, więc łatwiej w plecaku.
Biorę pod uwagę deutera giga bike, ale z organizacją kieszeni chyba słabo, no i wyglada, jakby zawsze był duży.