Wpis z mikrobloga

Dawn Wall: wspinaczka po rekord.

Dawno nie widziałem filmu, który zrobiłby na mnie takie wrażenie.
Nie chcę spojlerować ale co przeżył ten gościu:


Świetny film. Niewiele osób pożałuje. Miałem wrażenie, że nie było tam minuty straconej. Zwroty akcji jakich się nie spodziewasz po dokumencie.
#gory #wspinaczka #dokument #film #filmnawieczor #netflix
Pobierz maszfajnedonice - Dawn Wall: wspinaczka po rekord.

Dawno nie widziałem filmu, któr...
źródło: comment_Qv3U5c9AT1f7jxB0vbW46iduhvEhv9wr.jpg
  • 11
@gc89: Nie ponoć ;) Wyczyn Honnolda jest #!$%@? i to trzeba sobie powiedzieć - prędko nikt czegoś takiego nie zrobi. Jednak biografia Caldwella jak i cały film jak dla mnie lepsze niż Free Solo. Free Solo miał po prostu lepszą reklamę i sponsorów (National Geographic, The North Face) dlatego tak się o nim mówi
@przemm: też tak uważam, Free Solo miał ogromny potencjał, ekipę, która zrobiła genialne zdjęcia do Meru, ale niestety podobne wady. Czyli większość filmu jakaś przegadana, akcja zaczyna się dopiero pod koniec. W Dawn Wall czujesz ogrom wysiłku, jaki muszą włożyć wspinacze, poznajesz trudność wyzwania, masz opisaną szczegółowo drogę wspinaczki. Twórcy Free Solo i Meru po prostu nie umieją opowiadać o górach. To nie są górskie filmy, ale filmy z górami w
@utopjec I dlatego będąc filmem z górami w tle zgarnął BAFTA i Oscara. Wątpię by w tych akademiach filmowych siedzieli eksperci od wspinaczki. Jak zdobywa się takie nagrody to muszą to być filmy które są "dla każdego" i obejrzy je ktoś kto nawet górami się nie interesuje
@przemm: Wypowiedziałem swoje zdanie po obejrzeniu filmów, a nie statuetek, które zdobyły :)
To nie tak, że hejtuję Meru czy Free Solo, zwłaszcza Meru, który miał genialne zdjęcia, ale oczekiwałem po Free Solo więcej, przede wszystkim więcej zdjęć z samej wspinaczki. To nadal dobry film, warto go obejrzeć dla samej postaci Alexa Honnolda, ale Free Solo słabszy od Dawn Wall, który jest rewelacyjny. Myślę, że tak dobrze o filmie piszą głównie