Wpis z mikrobloga

Warto w 2019 zaczynać grę w #worldofwarcraft? Obawiam się, że znudzi mi się zanim się wciągnę przez przestarzały system walki. Dodam, że bardzo długo grałem w #guildwars2, w którym pokochałem system walki, ale przez skopany balans i ciulowy endgame nie mam co robić. Może polecicie mi jakieś inne #mmorpg? Może być płatne, może być darmowe (ale bez pay to win - item shop z GW2 bardzo mi się podobał, więc może być coś w ten deseń).
#gry
  • 21
@BaSS9380 zacząć zawsze warto, gorszy powrót xD. Masz masę rzeczy do zrobienia i dużą dowolność. Levelowac mozesz na kilka sposobów. Poczytaj jakie krainy warto zwiedzić podczas levelowania, niektóre są naprawdę zajebiste (art i muzyka). Możesz levelowac: w dungeonach, walki petow, przez pvp i profesje. Co do endgejmu to jest #!$%@? (azerite system)
znaczy to nie jest tak że jest #!$%@? na amen. Raidy działają i mają się dobrze. Ładnie wyglądają i fajnie się je robi. O pvp nie powiem nic bo nie lubię i opinie są różne. A poza tym wow dzisiaj to nie vanilla, że logujesz się raz na ileś na raid. Zawsze znajdziesz coś do roboty, jest masa aktywności.
Obawiam się, że znudzi mi się zanim się wciągnę przez przestarzały system walki.

@BaSS9380: co ku... ? Wolisz gówniany "combat system" dla debili, gdzie wystarczy być obróconym w stronę moba wciskać "1,2,3..." by atakować - jak w BDO?
Dla mnie WoW to niedościgniony wzór i warto zagrać, aczkolwiek jak zaczynać to w WoW classic który wystartuje tego lata.
@KulfonToPrzyMnieModel miałem na myśli to, że w takim gw2 przykładowo możesz uniknąć każdego ataku, castować da się w ruchu, a walka jest ciekawsza niż robienie rotacji, w wowie trochę striggerowało mnie to, że mob był ode mnie oddalony o kilka metrów, a i tak mnie trafił jak uciekałem
@BaSS9380: No tak, brak uników to niestety minus WoW'a. Aczkolwiek nie można mieć wszystkiego. Lore rekompensuje niedostatki starego silnika. Ja z pewnością wrócę do WoW'a, ale jak pisałem dopiero na klasyczny server, by zacząć przygodę od początku, gdyż nie odnajduję się w tych wszystkich nowościach.

Tobie pozostają FFXIV lub BDO. Ja bym wybrał Finala, tym bardziej, że obecnie mamy promocje i za 79zł można mieć wszystko: https://mmorpg.org.pl/news/zobacz/ffxiv-w-super-niskiej-cenie-nie-bedziecie-zalowac-zakupu
@Noctis1: To nie do końca tak, że nie lubię rotacji, ale nie lubię jak gra ogranicza się do zapamiętania kolejności skilli i czekania na castowanie, w GW było to o tyle dobrze rozwiązane, że 95% skilli można castować w ruchu, no i były uniki, które dodawały trochę dynamiki do walk
@KulfonToPrzyMnieModel: Niestety lore to nie wszystko, gameplay i endgame są też cholernie ważne. To też nie tak, że od razu
gameplay i endgame są też cholernie ważne.


@BaSS9380: Nie uważam, że gameplay w wow jest słaby. Aczkolwiek ja lubię starą szkołę i tab-targetingu - więc do dla mnie jest mega wciągające dla innych może być nudne..
End game w WoW jest spoko.Znajdzie się coś dla lubiących PvE; progresowanie Raidów z gildią. Jak również dla miłośników.PvP (battlegroundy i arenki). Do pełni szcęścia brakuje mi tylko walki o zamki, które to były esencją
@BaSS9380: Gdyby w wowie prawie wszytskie spelle dało się castowac w ruchu, to klasy melee byłyby bezużyteczne. W wowie nie można unikać ataków, ale może je różnymi umiejętnościami blokować czy odbijać. A co do tego, że endgame jest słaby. Cóż, nie będę Cię przekonywał, że jest super, ale weź pod uwagę to, że pisza tak raczej osoby, które w wowa grają już kilka, kilkanaście lat. Jeśli jesteś nowy i lubisz różne
@RadioaktywneRacuchy: W GW masz i uniki, i czary dające różnoraką niewrażliwość. Generalnie GW pod względem systemu walki jest świetny, ale balans jest największą bolączką tej gry, przez co są sytuacje typu "nie weźmiemy Cię na instancję, bo grasz nekromantą".
Ja się domyślam, że tak mówią weterani, ale ja zaczynając grę w MMO zakładam, że będę grał dłużej niż te kilka lat.
No ale zobaczymy, w pierwszej kolejności ogarnę FFXIV, a potem
@BaSS9380: Zawsze możesz spróbowac trial za darmo, ale jest tylko do 20 poziomu więc niewiele Ci on da, albo co jest lepszym rozwiązaniem, kupić sobie miesiąc gry. Wtedy będziesz miał wszystko poza najnowszym dodatkiem, więc cap lvl będzie ustawiony na 110 a nie na 120, ale jak na pierwszy miesiąc to spokojnie wystarczy, wtedy już doświadczysz prawie wszystkiego po trochę. Da Ci to szerszy wgląd w grę, a miesiąc gry to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@K_Feras_P: już trochę nie grałem w GW, ale pamiętam sytuacje, w których wywalało się necro z fractali, bo ma za słaby dps (zobacz sobie buildy na discretize.eu, widać, że odstaje względem reszty)