Wpis z mikrobloga

Zapewne każdy z nas zna jakiegoś STRAŻAKA.
Powtarzam, STRAŻAKA i to przez duże S,T,R,A,Ż,A,K i A.
I żeby to był prawdziwy strażak z PSP, nieee. Chodzi mi o ludzi z OSP, którzy jak na złość, obnoszą się swoim "powołaniem" bardziej, niż ktokolwiek na świecie xd.
Profil na fb "pracuje jako: STRAŻAK RATOWNIK", snap fire_fighter86, fire-men albo firewoman (xD), taki sam nick na insta, na którym co drugie zdjęcie jest z AKCJI, albo z wozem strażackim, lub z kolegami, w mundurze (czy jak to się nazywa, uniform? XD) albo najlepiej wszystko naraz.

Miałem (w sumie dalej mam) taką koleżankę, wielką panią strażak xD
Chodziłem z Nią do klasy w techbazie przez 4 lata. O 4 lata za długo.

Codziennie, CODZIENNIE musiała niby przypadkiem rzucić coś o tej swojej MISJI ŻYCIOWEJ. Czasami spoko, akurat tak wyszło z rozmowy, a czasami...
-Siema, co jedliście wczoraj na obiad?
-Czokoszoki
-Batona czekoladowego
-Ja wczoraj zjadłam bigos, ale to szczegół. Wy pewnie po zjedzeniu graliście na kompie, albo marnowaliście czas, podczas gdy JA musiałam czekać w napięciu na sygnał do akcji.

Tutaj następuje pokazanie tego całego pejdżera, którego każdy w klasie, ba, każdy w szkole widział średnio 3 razy dziennie xD

-Ale co, mieliście mieć coś wczoraj, że czekałaś?
-Każdego dnia się może zdarzyć pożar, albo inne zagrożenie wymagające akcji.

Okazało się, że ona wracając do domu, ubierała się w ten skafander i tylko czekała na wezwanie xD
Ciekawe ile dni tak zmarnowała siedząc w ognistym garniturze, podczas gdy mogła, no nie wiem, żyć normalnie? XDD

Oczywiście tablica na Facebooku zawalona syfem ze stronek w stylu "strażak-ratownik", "998 to moja pasja", "walczący z płomieniami" (xd), czy mój faworyt: "straż pożarna. Obowiązek. Zasady. Ryzyko." (prawie jak z Gry o tron xd
"Family. Duty. Honor.")

Nie będę wspominał o treści tych załosnych obrazków, które aż prosiły się o zgłoszenie do ministerstwa żenady, tekstami w stylu "mężczyzno! Zakochaj się w strażaczce! Jeśli pokocha Cię jak swój zawód, będziesz najszczęśliwszym facetem na ziemi!" XD
(Ta moja koleżanka miała to nawet na zdjęciu w tle przez jakiś czas)

Najlepsza inba była, jak pewnego dnia siedzę sobie w techbazie, czekam na dzwonek na ostatnią lekcję, a tu widzę, że dziewczyny z mojej klasy jakoś dziwnie pobudzone. Podbijam i patrzę tam gdzie one.
I co się okazało xd
Nasza koleżanka stoi na środku korytarza, w ubraniu strażaka XD
Cała ta zbroja, buty, spodnie, kurtka, hełm, no i tak stoi.
Dzwonek, idzie facetka od angielskiego, patrzy na naszego fire-womana i otwiera szeroko oczy.
-Co Ty #!$%@??
-Proszę pani, nie mogę zostać na lekcjach, chciałabym, ale wzywa mnie straż, do której nie wiem, czy pani wie, należę!
(niee wcale nie wie, a te wzorowe zachowanie za bycie członkiem OSP to przypadkiem w dzienniku się znalazły xd)
-Kaśka, ale skończyłaś lekcje dwie godziny temu, ja mam teraz z drugą grupą!
Firewoman.exe stopped responding

#pasta #strazak #osp #firefight
  • 3