Wpis z mikrobloga

Mirki zachęcam wszystkich do wizyty w #rckik #rckikkrakow Dla wszystkich z tagu #przegryw to może być powód do wyjścia do ludzi. Dla ludzi z tagu #depresja powód do uśmiechu. Dla #pracbaza dodatkowy dzień wolny a dla wielbicieli #slodycze i #rozdajo kilka czekolad, baton i soczki.
Jako wieloletni honorowy dawca krwi serdecznie polecam. Dla chętnych mogę zrobić #ama
#qualitycontent
Pobierz booogus - Mirki zachęcam wszystkich do wizyty w #rckik #rckikkrakow Dla wszystkich z ...
źródło: comment_gm5iCJPrJwSY4ilSLAlYeSYK7cFkB5bV.jpg
  • 15
@Kodziak ja też się bałem, wystarczy nie patrzeć na moment ukłucia. Pielęgniarki robią to delikatnie oraz dyskretnie, igłę widać tylko w momencie ukłucia, potem igła jest przykryta gazą. Mało tego na widok krwi też mi się słabo robiło ale jak już jest w woreczku, szczelnie zamknięte to mnie uspokaja ( ͡º ͜ʖ͡º)
@booogus: Oddawalem kiedyś krew jak chodzilem do szkoly dzien wolny mnie jaral a ja bylem zadowolony ze pomoglem pomimo prawie mdlenia za kazdym razem. Teraz niemam na to czasu ze wzgledu na prace, jak to wyglada tu z wolnym?
@Uzapi Wygląda to tak samo jak za czasow szkoły. Dostajesz papier i dajesz pracodawcy/do kadr. Ja na wszelki wypadek zawsze powiadamiam przełożonego o swojej nieobecności. Nawet jeżeli wyniki wstępnego badania nie wyjdą pomyślnie(mało żelaza w krwi) to przysługuje zwolnienie na czas badania-4h. Zwolnienie płatne 100% stawki. Pracodawca nie może odmowic, natomiast lepiej go wcześniej poinformować. ( ͡º ͜ʖ͡º)
protip: jeśli komuś zależy na szybkim zdobyciu darmowej kkm'ki to oddając płytki krwi można wyrobić normę nawet 4x szybciej ;) no i ostatnio jest bardzo duże zapotrzebowanie na płytki właśnie, 2 ostatnie razy moja donacja szła od razu do pacjenta
@booogus: Z jednej strony mam ponoć cenną krew, bo 0, ale z drugiej te igły to masakra ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Jakie są warunki przy oddawaniu krwi? Koleżanka bardzo chce oddać, ale nie potrafi się jakoś za to zabrać. Sam bym z nią poszedł (a przynajmniej zaprowadził), ale wydaje mi się, że nie powinna oddawać, gdyż jest nałogową palaczką. Gdzieś tak z 2 paczki dziennie wykopci...
@AndrzejCieWidzi palenie szlugów nie wyklucza z oddawania krwi. Można bez problemu. Nie ma też się czego bać. Jak pisałem wyżej wystarczy się nie patrzyć na moment wkłucia, potem żeby zabić czas można siedzieć na telefonie albo pogadać z pielęgniarkami. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@booogus: Jak na PO była zbiórka krwi to były zalecenia, że nie powinno się pić, palić i brać narkotyków, ale niestety nie pamiętam przez jaki okres. Mimo to osoby, które w nocy chlały (i niektóre pewnie ćpały) szły normalnie rano na zbiórkę, a potem wracali do łóżka, bo w końcu mieli dzień wolny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak podszedł do nas gościu, który naganiał ludzi to stwierdził,
@AndrzejCieWidzi Jeżeli chodzi o alko/narko to wiadomo, lepiej nie brać dzień wczesniej... Jeżeli jesteś chory to RCKIK ma obowiązek Ci o tym powiadomić. Jeżeli natomiast krew jest zdrowa to nie informują specjalnie, wyniki można sobie odebrać w punkcie jeżeli by Ci na tym zależało.
Reasumując jeżeli chcesz sobie zbadac krew za darmo to jest to opcja dla Ciebie. Normalnie kosztuje to koło 150zeta. ( ͡º ͜ʖ͡º)