Wpis z mikrobloga

Pogromca KJSów

Somsiad jeździł kiedyś jako pilot w Seicento Sportingu i któregoś niedzielnego popołudnia, gdy spokojnie jechaliśmy jego Peugeotem 205 po dzielnicy, opowiedział mi krótką historię.

Pod Proszowicami ścigały się Saxofony, Cinquecenta, Seicenta, Xsary, Golfy III VR6, Balena i tym podobne stuningowane tanim kosztem auta, aż tu nagle podjechał jeździec znikąd w seryjnej czerwonej Toyocie Yaris, którą większość kojarzyła z jazdą na eLce. Jakież było ich zdziwienie, gdy Yaris objechał wszystkich, a po zawodach jak gdyby nigdy nic pojechał na zakupy do Geanta.

Dopiero później ktoś włączył internet i stwierdził, że to była mityczna Toyota Yaris turbo, której powstało jedynie 400 sztuk.

W porównaniu z Yarisem T Sport o mocy 106 KM, tutaj zamontowano turbinę IHI z max ciśnieniem sprężania 0,45 bara, podnoszącą moc do 150 KM. Samochód jest również obniżony o 15 mm (30 mm w porównaniu ze zwykłym Yarisem), ma aero pakiet oraz bardzo krótką, pięciobiegową skrzynię. Wykres przebiegu momentu obrotowego od 2000 obrotów / min jest niemal płaski, więc dysponuje mocą przy każdych obrotach silnika. Są zmienione wtryskiwacze, inna pompa oleju, pompa benzyny i większa chłodnica.

Autko waży poniżej tony, do setki zbiera się w 7 sekund, osiąga 205 km/h.

Doskonały materiał na youngtimera i solidny sleeper, prawdziwy hot-hatch. Na olx jest kilka sztuk, do wyrwania za 20 000 zł.

#rzetelnafura
#samochody #motoryzacja #carboners #carspotting #toyota
DerMirker - Pogromca KJSów

Somsiad jeździł kiedyś jako pilot w Seicento Sportingu ...

źródło: comment_pbYkVnd8UNhxSs97ccvFbLHUkQEWLMy8.jpg

Pobierz
  • 144
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DzdzystyDzejson: ja w tym 4x4 mam 180l tank, żeby nie tankowac nonstop. Komputer po tankowaniu do pełna pokazuje 600km zasięgu, ale z moją noga robie max 450 :) takie życie z V8 hehe
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blinxdxb: widzę że złapałeś srogi ból dupy o tego Yarisa, zupełnie nie wiadomo, dlaczego. Oczywiście fajnie, że mieszkasz w Dubaju, zazdrościmy bardzo bardzo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@DerMirker: 20k złotych i 7 sekund do setki? Wieczność. Normalna sprawa


@Atreyu: mam 3.5 do setki, jeździłem autami które mają ok. 3.0 i nie uważam by 7sekund to była wieczność. Obstawiam, że ponad 95% aut jeżdżących po polskich drogach ma dłuższy sprint a mówimy tu o starym aucie miejskim. Bardzo dobry czas imho jak na auto tej klasy i z przed tylu lat.
  • Odpowiedz
@KiedysMialemBordo: - mało kto robi sprinty do setki z gazem w podłodze


@Atreyu: co to ma do rzeczy?

- współczesne diesle są szybsze


@Atreyu: od kiedy to w autach pokroju yarisa standardem są diesle to raz a dwa - większość nie jest.

- o ile do setki taki yaris jeszcze jedzie jako tako jadąc do odcinki, to dalej puchnie

- o ile do setki taki yaris jeszcze jedzie jako
  • Odpowiedz