Wpis z mikrobloga

Od którejś z ostatnich aktualizacji, ale nie wime czy #miband czy #mibandtools mam problem z funkcją snooze dla budzika, mianowicie, po dotknieciu pastylki, alarm się wycisza na X ustawionych minut, i po tym czasie znowu wibruje...(ustawienie przycisku na snooze a nie na dismiss) no wlasnie, a mi nie wibruje, brakuje mi powtórnego powiadomienia dla alarmu, ktoś też tak ma?
#miband3
  • 13
@Volki: nie sądze, bo przez 1,5 roku nie dotykałem aplikacji w sensie jej ustawień, wiec ustawienia tutaj niczego nie zmieniły. a wczesniej przez te 1,5 roku działało bez zarzutu
@Kramarz Przecież ten budzik nie ma nic wspólnego z Mi Bandem. To jest zwykłe wysyłanie komendy wibracji do opaski. Wszystko działa po stronie telefonu, a zarządza tym aplikacja MBT. Problem leży w MBT, a czy go powoduje android czy jakieś ustawienie jest dla mnie bez znaczenia.
@Volki: no nic odkrywczego nie powiedziales, to chyba logiczne że problem leży po stronie aplikacji a nie fizycznego urządzenia, pytanie bylo czy ktoś tez ma taki problem i czy może znalazł rozwiązanie
@Volki: No i oczywiscie problem nie leżał w MBT, ba, nawet nie było żadnych zmian w kodzie MBT, bo kontaktowałem sę z supportem, problemem był update do android 9 oczywiscie, samsung jeszcze bardziej #!$%@?ł "oszczedzanie" baterii, i wylaczał na siłe nie uzywane aplikacje, pomimo że 15 minut temu była użyta, rozwiązaniem jest zrezygnować z #!$%@? optymalizacji baterii. Więcej na ten temat tutaj https://dontkillmyapp.com/
@Volki: problemem jest oprogramowanie samsunga a nie MBT, jak odpalasz gre która Ci wiesza system operacyjny (sprawia że system operacyjny nie fukcjonuje jak powinien), ale aplikacja na innym telefonie w niezmienionej wersji działa dobrze to też mowisz że problem lezy w systemie operacyjnym? a czy go powoduje ta gra czy inna to jest dla Ciebie bez znaczenia? Aplikacja jest ta sama na oby systemach, a zmienia sie system, to gdzie jest
@Kramarz Zrozum, że problem leżał w MBT, bo to on wysyła komendę wibracji. Jeśli nie ma wibracji, to znaczy, że MBT nie wysyła komendy. I teraz pytanie co powoduje, że MBT nie wysyła komendy.
@Volki: Mbt wysyła komende, oczywiscie że wysyła, ale system jej nie odbiera, bo wylacza aplikacje, MBT sie nie zmieniło, zmiana w systemie spowodowała naprawienie problemu, wylaczenie systemowi mozliwosci wylaczania aplikacji w tle rozwiazuje problem, wiec problem lezal po stronie systemu a nie aplikacji MBT
@Volki: Wysyła, ale Android ignoruje request od MBT o wibracie przez BT, wiec to nie wina MBT nadal, a androida.
MBT zrobiło wsyzstko co mogło aby zawibrować opaska, nie może zrobić nic więcej. Jeżeli SwU A komunikuje się z SwU B przez jakiś interfejs o uzgodnionym protokole i SwU A wysyła tym interfejsem sygnał, to w kwestii SwU B jest go obsłużyć, a nie obsługuje bo postanawia sobie ten interfejs uśpić