Wpis z mikrobloga

@mirunek: Przejrzyj stare wpisy w tagu #lucznictwo bo regularnie pojawiają się takie pytania. Ot, chociażby tu - https://www.wykop.pl/wpis/39453293/lucznictwo-mireczki-idzie-wiosna-i-szukam-jakiegos/

Ale tak na szybko, to generalnie zaczyna się od jednego z dwóch typów łuków: albo sportowy, czyli jak drugi od lewej (tylko np. z drewnianym majdanem), albo taki bardziej tradycyjny, jednoczęściowy, czyli drugi lub trzeci od prawej. Koszt takiego podstawowego łuku to obecnie 250-400zł, zależy od modelu i firmy. Najważniejsze na początek to
@daedalus_pl: a bym sobie znowu postrzelał, dawno temu z 5 lat strzelałem i nawet srebro na Polskę było ( ͡° ͜ʖ ͡°) a jak fajnie się czułem jak po aluminiowych karbonowe strzały się dostało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kaiborr: Przez ostatnie parę lat łucznictwo poszło ostro do przodu, zwłaszcza w Polsce. Znaczy nie wiem jak tam w łucznictwie olimpijskim, ale w tradycyjnym to była przepaść. Jak zaczynałem jakąś dekadę temu to z łuków tradycyjnych niewiele było do wyboru poza Dianą od Bisoka. A teraz? Co dusza zapragnie. Karbon też tak spowszechniał, że nawet do rekreacyjnego strzelania nie opłaca się już innych strzał kupować, bo zarówno drewno jak i alum
Zdejmij tą cięciwę a nie zostawiaj na ramieniu...grr


@piteross: Niby po co miałbym zdejmować? Przecież to właśnie najlepszy sposób przechowywania cięciwy. Raz, że się ona nie rozkręca, więc nie musisz się martwić o zmianę BH. Dwa, w przypadku łuków takich jak ta cała piątka od prawej strony pozwala to na błyskawiczne i najbezpieczniejsze założenie cięciwy (metodą push-pull).
@piteross: Najstarsza cięciwa na zdjęciu ma już chyba z 7 lat i nigdy nie było problemu z oczkami/uszami. Jeśli rowek na cięciwę nie ma żadnych zadziorów czy ostrych krawędzi, to nie ma szans zniszczyć w ten sposób cięciwy.

A strzelam czysto rekreacyjnie. Te klasyki to na próbę, by zasmakować barebowa. Typowo sportowe strzelanie mnie nie interesuje.
@szampan: Miałem refleksa, ale sprzedałem ładnych parę lat temu. Samick SKB50. Fajny to był łuczek, ale nie umiałem go opanować. Zresztą wtedy nie umiałem opanować żadnego łuku. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Możliwe, że teraz dużo bardziej by mi podszedł.
piękne hobby a na zdjęciu strzelam około 10k złotych? ( ͡ ͜ʖ ͡)


@SanchezYZF: Nie no, aż tak źle to nie ma. ( ͡° ͜ʖ ͡°) W sumie może ze 3,5k by wyszło licząc wartość sprzętu, niecałe 3k licząc ile ja za to dałem. Sporo tam łuków z bardzo niskiej półki cenowej, a łączną wartość zawyża znacznie pierwszy z lewej, który sam