Wpis z mikrobloga

Mirki, dostałem ofertę pracy jako programista (Technical Architect) na Gibraltarze. Ktokolwiek cokolwiek wie o takiej pracy, albo może chociaż pokierować do jakichś sensownych miejsc gdzie mógłbym o tym sobie poczytać (albo nawet jak zrobić żeby nie dać się zrobić w bambuko jakieś 2.5 tysiąca kilometrów od domu)?
Na vikop.peel znalazłem wpis jakiegoś gościa, ale było to ponad 6 lat temu i już się nie udziela, więc dość słabe źródło :/

#programowanie #programista15k #pracait #pracazagranica
  • 11
@StanislawAniol: @pumpkinguy: dlatego pytam, bo to wygląda pięknie, ale gdzieś musi być haczyk (a znajomych z branży mam tylko w Polsce i UK). Ale jakbyście powiedzieli coś więcej zamiast śmieszków heheszków to bym na przyszłość więcej tego typu pytań nie zadawał...
@pumpkinguy: nie wiem dlaczego komiczna, bo doświadczenie spełniające ich wymogi z oferty posiadam. Z resztą, to nie pierwsza zagraniczna firma która się do mnie odezwała, więc poniekąd wygląda to legitnie.

@Matius_: właśnie czytałem o tym że Brexit niby ma też wpływ na Gibraltar, ale za cholerę nie ogarniam co oni tam robią (bo niby ma mieć wpływ, a niby chcą żeby nie miał... no nie ogarniam). W sumie Brexit to
@Glibnes: Gibraltar to terytorium zależne Wielkiej Brytanii i w teorii jeśli dojdzie do tego brexitu gdzie wszystkie umowy muszą być podpisywane od nowa to granica Hiszpania-Gibraltar może być zamknięta, a w trochę lepszym przypadku po prostu będą kontrole graniczne (a chyba większość ludzi pracujących tam tak naprawdę mieszka na terytorium Hiszpanii i jedynie przyjeżdża tam do pracy). Ale też nie ogarniam co oni z tym brexitem kombinują.

A co do źródeł