Wpis z mikrobloga

Zauważyłem od jakiegoś czasu, że ludzie wokół mnie zaczynają się przekrzykiwać która osoba jest bardziej zmęczona xD wcześniej spotkalem się z tym w szkole, ale staje się to coraz bardziej notoryczne. Np. "ohhhh bo ja mam dzieciaki i męża, nie wiesz jak to jest, jak będziesz mieć dzieciaki to zobaczysz jakie to męczące." "O kurde, bo ja mam firmę i pracuję 140 godzin w tygodniu.. Nie mam nawet czasu wyjść na godzinę na browara.." ale oprócz tego najlepsze jest to, że cała rozmowa przypomina powoli kłótnie, prowadzoną z coraz wyższym tonem i opisywaniem swoich problemów xD ktoś też żyje w podobnym środowisku? W ogóle od kiedy ludzie prowadzą zawody kto jest bardziej od drugiej osoby zmęczony?

#pytanie #pracbaza #przemyslenia #zalesie #bekazpodludzi #zalesie
  • 5
@bzam Podejrzewam, że w każdej grupie takie zachowanie występuje a to na co się w niej przeliczają zależy od okoliczności np. kto miał gorzej, kto miał lepiej, kto cośtam bardziej lub mniej, kto wypije najwiecej, kto coś zrobi lepiej i tak dalej.
@bzam: a weź mnie nie #!$%@? jestem tak zawalony robota ze nawet na wykopie nie mam czasu pisać. Dzieciaki, firma , robię po 200 godzin w tygodniu a i to mało. Raczej nikt nie ma tak ciężko:( nikt #!$%@?!
@bzam: kurde weź, ja jestem taki zmeczony codzinnie, spie po 4 godziny, wiesz jak ciezko jest wrocic z pracy a potem jeszcze 8 godzin grac w gierki na kompie, zastanawiam sie ile jeszcze pociagne ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@bzam: ostatnio z żoną na ten temat rozmawialiśmy i doszliśmy do wniosku, że tak jak dzieci rywalizują na polu "kto ma lepiej", tak dorośli na polu "kto ma gorzej"
jest taka jedna w rodzinie, co jak usłyszy o tym, że ktoś miał problem, bo daleko do pracy, bo dużo obowiązków z dziećmi, to zawsze stara się przelicytować, że on ma jeszcze trudniej
ostatnio stosunki się pogorszyły, bo jak na jednym spotkaniu