Wpis z mikrobloga

Ruszyłem z budowa domu jednorodzinnego. Padło na projekt [ https://www.homekoncept.com.pl/produkt/projekt-domu-homekoncept-44/#additional_information ]. Dom będę budował na płycie fundamentowej metoda gospodarcza. Będę tu na mirko pod tagiem #domnaplycie wrzucał postępy prac, koszty z tym związane i pewnie dużo pytał o rady pod tagami #budownictwo #budowadomu #budujzwykopem Na początek.
- zebranie humusu 200pln
- materiał na instalacje kanalizacyjna 1000pln
- piach na zasyp, jeszcze nie skończone ale musimy liczyć 9 wywrotek po 320pln, 2880pln wszystkie.

Rzeczy których nie liczę, bo albo miałem, albo pożyczyłem albo były to groszowe sprawy. To paliwo do ciągnika ursus C-330, paliwo do zagęszczarki, usługi geodezyjne ( kolega mi wytyczył obrys + kanalize), swój czas.
W przyszłym tygodniu ruszam z szacunkiem krawędziowymi pod XPS :-)
W komentarzu tak jak to wyglada na dzień dzisiejszy.
Pobierz dzazzio - Ruszyłem z budowa domu jednorodzinnego. Padło na projekt [ https://www.home...
źródło: comment_FFisVUXCEqPvhB1YFJaScdYRLlVjgGIL.jpg
  • 50
Jak liczysz koszty, to wrzucaj je do jakiegoś arkusza w chmurze, najlepiej 2wymiarowego:
Jeden wymiar to etap prac
Drugi to czy robocizna czy materialy lub narzedzia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzazzio: Dodałem tag do obserwowanych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z tym pytaniem o rady wykopkow to się jeszcze zastanów, bo przy aferze betonowej to dali popis swojej wiedzy budowlanej( ͡° ʖ̯ ͡°)
@dzazzio: 300k to realne? na stronie producent podaje 350 do stanu deweloperskiego a oni już mocno zaniżają :D nie chcę martwić, chociaż to jest projekt, który można na różne sposoby zrealizować

EDIT: mój błąd 260 podają, źle spojrzałem
@Gewon: o to właśnie chodzi, duzo olxa, bardzo duzo własnej roboty. Najdroższe w stanie surowym zamkniętym to będą okna. Ja rezygnuje z tych lanych antresoli, będę robić je drewniane na to osb, membrana i styro. Optycznie będzie wyglądać tak samo a cenowo -2k w porównaniu do 7 na stal, beton.
@dzazzio: brawo za pomysł by zrobić to drewniane. To tylko fajnie wygląda a drogie w zrobieniu (betonowe) oraz potem jest problem by to dobrze ocieplić bo to zapewne z wieńcem połączone to zimno po tym hula i idzie potem na budynek
@dzazzio: A jaki robisz strop? Widzę, że na stronie podają lany bo w sumie jest jeszcze teriva i drewniany. Szukam projektu i często się zastanawiam czy jest sens robić drogi i czy nie zrobić drewnianego. Ale gdzieś w głowie siedzi jednak ta mentalność, że beton nad głową to beton jak zerwie dach ( ͡ ͜ʖ ͡)