Wpis z mikrobloga

@Kolanoskopia1:
Niestety to dziś bardzo niepopularna opinia.
Zanim Polska weszła do UE wiedziałem, że uczestnictwo nie będzie dobrowolne. Zgadłem poprawnie.

A teraz wyobraźmy sobie świat, w którym każde państwo UE może sobie zrobić exit ze skutkiem natychmiastowym. Bez sankcji, wojny czy terroryzmu ekonomicznego. Co miałoby powstrzymywać resztę UE przed atakiem na krnąbrny kraj? To, że ten kraj tak jak szybko się odłączył, tak samo szybko może się znów sam dołączyć.

Akurat
@Kolanoskopia1:

Join Euro Denmark Ignored

Join Euro Sweden Ignored


O co chodzi? Przecież w Szwecji i Danii nie ma Euro.

Zanim Polska weszła do UE wiedziałem, że uczestnictwo nie będzie dobrowolne.


@pies_harry: Ktoś Polskę zmuszał do wejścia?

Bez sankcji, wojny czy terroryzmu ekonomicznego.


@pies_harry: Ue chcę zrobić coś takiego UK?

UK może sobie brać deala i wychodzić.
@CynicznyMarksista:

Ktoś Polskę zmuszał do wejścia?


Naturalnie. W przypadku niewejścia mielibyśmy sankcje ekonomiczne.
Coś w stylu: nie musisz mieć naszej karty lojalnościowej, ale bez niej w każdym sklepie naszej sieci zapłacisz 100% drożej. Cyniczny marksista powiedziałby, że w sumie to nie musisz mieć tej karty - możesz płacić więcej ;) Więc powiedzmy i tak i nie zależnie od punktu widzenia.

Ue chcę zrobić coś takiego UK?


Dobra, tutaj pozwoliłem sobie na
Naturalnie. W przypadku niewejścia mielibyśmy sankcje ekonomiczne.


@pies_harry: No nie. Warunki były by takie same jak przed wejściem.

. Ale to jest bardzo silny nacisk, trudno tego nie nazwać sankcjami.


@pies_harry: Nacisk UE? Prawo się zmienia. Firmy nie chcą mieć problemów.

Straszyli mnie, że zapłacę wysoką karę, jak będę chciał wypowiedzieć umowę


@pies_harry: No twoja karą było też to że nie mogłeś wykonywać połączeń bez umowy. UK będzie musiało
No nie. Warunki były by takie same jak przed wejściem.


@CynicznyMarksista: nie byłyby, UE dała nam wiele ustępstw i praw za przyjmowanie kolejnych etapów unijnego prawa. Jeśli nie weszlibyśmy, to UE traktowałaby nas jak każdy inny kraj. To chyba uczciwe podejście i nie wiem o co @pies_harry: chodzi.
Dlaczego UE miałaby dawać super umowy państwom, które nie chcą UE? Zapewne jakąś formę współpracy byśmy wynegocjowali, ale wątpię że byłaby lepsza
@CynicznyMarksista:

No nie. Warunki były by takie same jak przed wejściem.

Tak zakładasz, ale nie możesz mieć pewności. Cóż, to jest śliski grunt, bo możemy tylko zgadywać. Nie da się tego już sprawdzić.

Co do konieczności podpisywania nowych umów to masz oczywiście rację.

Ale teraz - czy presja jest bezpośrednia czy pośrednia - istnieje.

Co do zmiany prawa - temat od razu mówię - poza moimi kompetencjami. Nie mam pojęcia o
Może ich stare prawo było bardziej korzystne dla firm. A jeśli tak - dlaczego firmy boją się zmiany prawa? I tak na szybko, bo w obrębie mojej kompetencji mogę: lepsze prawo to prostsze prawo. Jeśli mieli lepsze (prostsze) prawo, to firmy powinny preferować handel z UK.


@pies_harry: Unia ma większy rynek.

się nagle cła na eksport - to jest rodzaj sankcji. Bo o to tu chodzi.


@pies_harry: Na inne kraje
CynicznyMarksista - > Może ich stare prawo było bardziej korzystne dla firm. A jeśli ...
@CynicznyMarksista:
Zmęczyłeś mnie ;)
Ale z jednym to się odszczekam:

Że te parę milionów uchodźców ma zagrozić pół miliardowej unii?

Biorąc pod uwagę demografię - tak. I to nie są uchodźcy. Dobrze o tym wiemy. Uchodźcy nikomu nie zagrażają. Jeśli mówimy o tych młodych facetach z iphone-ami, bez dokumentów, przewożonych pontonami - oni są bez porównania groźniejsi od normalnych obywateli, bo to nie są normalni obywatele.

Normalnych Syryjczyków czy innych Afrykanów
Tak, 100 terrorystów stanowi zagrożenie dla kilkudziesięciomilionowego kraju.


@pies_harry: W jakimś stopniu pewnie tak ale czy w dużym? Mi się wydaje że raczej nie. Nie żebym był zwolennikiem przyjmowania dużej ilości uchodźców.

Biorąc pod uwagę demografię - tak. I to nie są uchodźcy


@pies_harry: Ehh Znowu się nie zgadzam. Imigrantom szybciej spada dzietność niż europejkom. Kolejne pokolenia pewnie będą rodzić na poziomie europejskim.
@CynicznyMarksista:

Kolejne pokolenia pewnie będą rodzić na poziomie europejskim.

Znaczy się - asymilują się? Jeśli chodzi o takich migrantów - nic do nich nie mam, "welcome". Problem z tymi, co zamykają się w gettach, nie asymilują się i mają ogólnie wrogie zamiary. Mówię o tych, co otwarcie wypowiadają się, że przyjechali wprowadzać Islam w Europie i nie spoczną, dopóki tu nie będzie obowiązywać Szariat.
@Kolanoskopia1 Co to za bzdury? Nie bez powodu brak info o źródle xD Liczysz że 95% ludzi spojrzy, stwierdzi że tabelka i pomyśli "o, mondre"? xD

Dane odnośnie Szwecji i Danii uświadomiły mnie co do tego jaki to fake news. Wprowadzili tam EUR a ludzie byli przeciw? Bo chyba nie ma ta tabelka dowodzić że oni chcą EUR? ( ͡º ͜ʖ͡º) Wtedy te % to czyste kłamstwo.