Wpis z mikrobloga

Czy to samo komando, które w niedziele handlowe zabiera ludzi z parków i wywozi do centrów handlowych zakazuje dawać równe pensje kobietom i mężczyzną?

Pytam szczególnie Panie które prowadzą firmy, bo jakoś nigdzie nie jest wspominane że "W firmach prowadzonych przez mężczyzn kobietom płaci się mniej". Drogie Panie, dlaczego dyskryminujecie kobiety?
  • Odpowiedz
jak zazwyczaj, czyli rozumiem, że próbuje się zwrócic uwagę na istniejący problem, ale nie rozumiem, czemu w tak głupawy sposób.


@giocarte: swoim wywodem odpowiedziałeś sobie na własne pytanie. Tak samo nie ma sensu i głupkowaty jest system ustalania wynagrodzeń, gdy nie ma żadnych innych przesłanek do zaniżenia pensji na tym samym stanowisku, za pracę tej samej wartości wykonywaną przez kobiety. Czyli kampania zadziałała, bo Cię zbulwersowała i zauważyłeś problem i niesprawiedliwość.
  • Odpowiedz
@kotelnica:
Poczekaj chwilkę. Zauważyłem problem i niesprawiedliwość w tak prowadzonej kampanii, nie w tym, że kobiety mniej zarabiają.
Tzn. ten fakt o nizszych zarobkach jest mi znany i tez uwazam, ze to niesprawiedliwe, ale ta kampania na to mojej uwagi nie zwrocila, bo sama wyroznia się głupotą tak jaskrawie, że przyćmiewa w ten sposob wszelkie istniejace tutaj inne przesłania.

Tak samo nie ma sensu i głupkowaty jest system ustalania wynagrodzeń, gdy
  • Odpowiedz
@kotelnica:
W tej sytuacji antyfeministyczny jest kapitalizm, więc zrozumiałbym od biedy, gdyby postulowano zrobic cos z kapitalizmem, a nie z ceną biletow komunikacji miejskiej. Krótkowzroczne takie kampanie, bo sprawiają, że obydwie strony barykady (lewica-prawica) jeszcze bardziej okopują się na swoich pozycjach, a to do niczego nie prowadzi.

Generalnie problem z kapitalizmem jest ten, że on może być do wszystkiego anty- albo pro- ... oprócz jednej rzeczy, mianowicie nigdy nie zwróci się
  • Odpowiedz