Wpis z mikrobloga

@100x: ile dokładnie metrów? jak masz tam położony kabel telefoniczny (ale 4 żyłowy) to spóbował bym zapiąc tam końcówki RJ-45 i połączyć się na 100Mbit. Nie jest to zgodne ze sztuką ale spróbować warto
W jednym domu już jest światłowód 200mbps, pomiędzy nim a drugim domem jest od dawna 20 metrowy kabel rj45 ale synchronizuje się tylko na 100 mbps. To wszystko było zrobione żeby zaoszczędzić na opłacie za internet. Teraz wpadłem na pomysł żeby zmienić wtyczki na rj11 i założyć jakiś konwerter żeby odzyskać tą straconą prędkość.
@100x kat 5 na 20 m musi iść na gigabit sprawdź czy masz wszystkie 8 żył zgodnie ze standardem zarobione oraz czy masz w gigabicie urządzenia
@cysiekw: sprawdziłem u mnie jest ok, to druga strona była problemem, na laptopie dopiero zauwałyżłem, że jak się porusza wtyczką to przez chwile jest 1gbit xd, no nic wymienię i powinno być dobrze
@kyaroru: czemu ukrywajo te modemy przed ludem? To chodzi po byle jakim kablu telefonicznym a taki 1000base-t wymaga już kabla kategorii 5e,
nakład pracy dużo mniejszy niż przy światłowodzie
@100x: DSL jest dużo trudniejszy niż ethernet, własnie dlatego, że ma za zadanie działać na kilometry po wieszakach na ubrania, a nie jakieś 100 m po eleganckiej skrętce. A w kontekście tych 300m punkt-punkt, to jeżeli nie ma już pociągniętego przewodu to absolutnie nie ma sensu ekonomicznego tego prowadzić DSLem, więc sprzęt jest dość rzadki, ergo drogi. W tego typu zastosowaniach od wielu lat ciągnie się światło albo stawia radiolinię, DSL