Wpis z mikrobloga

#thinkpad #laptopy #lenovo #dell
Mireczki mam pytanko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam już mojego Lenovo T430 5 lat i myślę nad odświeżeniem na nowszy.
Nie jestem na bieżąco z laptopami, z tego jestem bardzo zadowolony.
Myślę nad T470s, są w fajnych cenach używki na allegro, myślałem o i7-6600U/16gb, ok 3300 zł.
Czy coś lepszego w tej cenie, w ogóle jak myślicie jak to wyglądają te nowsze thinkpady aktualnie ? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • 37
@marianteam: Te nowe Thinkpady są nadal fajne. To nie jest już co prawda pancerny kloc do rzucania w czołgi, ale spisują się.

Jak już chcesz używkę, to szukaj nawet czegoś na zasadzie i5-6200U, albo i5-7200U/8GB/256 SSD. Ram sobie i tak możesz dołożyć. i7 moim zdaniem jest kompletnie nieopłacalny. :P

Btw. możesz też gdzieś spróbować dokupić rozszerzenie gwarancji, bo T470s to poprzednia generacja tych lapków i mieć jeszcze sprzęt ze wsparciem producenta.
@marianteam: ogólnie to fajny sprzęt, ostatni z normalną stacją dokującą. Stacja to grosze, jakieś 70 zł, polecam kupić. Ta sama jest do modeli z 2014-2017. T480 ma już stację po USB-C, ogólnie OK, ale doszły mnie słuchy, że czasem przy uruchamianiu laptopa nie włączają się 2 monitory podłączone do stacji (tzn. nie jest na nie przesyłany obraz).
Wymiana klawiatury to w sumie też nie jest duży problem w tym modelu :)
@marianteam: T470 fajny sprzęt, ale ten z aukcji to imho słaby deal, na dzień dobry trzeba dołożyć ramu i dysk do wymiany, plus naprawdę nie chcesz się pakować w matrycę 768p, no chyba że i tak masz poważne problemy ze wzrokiem. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niewiele drożej trafiają się już sztuki w sensownych konfiguracjach.
@marianteam: Też mam T430 i rozglądam się za następcą. Czekam na jakieś okazje z T480s, różnica w wydajności między prockami serii U 7 i 8 generacji jest bardzo duża i warto to mieć na uwadze jak kupujesz sprzęt na lata. ;)
t480


@Pustulka: nah t480 to mocno powyżej mojego budżetu(+-2k), linuxa tam zainstaluje. a co powiesz o Fujitsu LifeBook E548? tutaj już większy ekran trochę obawiam się o pracę na baterii, mam zamiar coś poleasingowego brać