Wpis z mikrobloga

Houston, mam problem. Odtwarzacz to wiekowy Wetek Play oryginalnie z umarniętym OpenELEC i starym kodi 16.x

Jako, że wykupiłem Netflix'a, a oryginalny soft nie rokował, więc zainstalowałem LibreELEC razem z kodi 18.x

So far so good

Zainstalowałem appke Netflixową i dodatek InputStream Adaptive. Appka loguje się poprawnie, ale przy próbie odtworzenia czegokolwiek prosi o doinstalowanie Widevine CDM - czyli zgodnie z tutorialem na stronie kodi-w-pigułce

Sęk w tym, że żeby zainstalować ~7 MB pliczek ten harpagan musi ściągnąć najpierw cały Chrome OS (2 GB, vide załączony screen). A tyle miejsca to tam za chiny ludowe nie znajdzie.

Znalazłem w internetach kilka wersji pliku libwidevine.so, które ręcznie wrzucam do special://home/cdm - ale żadna wersja mu nie pasuję.

Co mogę zrobić z tym fantem?

PS. Pisząc to właśnie wpadłem na pomysł, żeby na kompie ściągnąć najnowsze Chrome OS i tam poszukać tego pliku. Dobry trop?

#kodi #openelec #libreelec #netflix #chromeos
Jefrey - Houston, mam problem. Odtwarzacz to wiekowy Wetek Play oryginalnie z umarnię...

źródło: comment_QRtMEDqXn4eBvSZYcTCfTjyLDHPs0Hc9.jpg

Pobierz
  • 9
@kodiwpigulce_pl: wow, nie wiedziałem, że kodiwpigulce jest na wypoku. Dzięki za pliczek!

... niestety ten też nie bangla (,) Jest identycznie jak na screenie wyżej.

Może coś z wersjami nie tak?

LibreELEC 9.0.1 / Kodi 18.1 / Netflix 0.13.22 / InputStream Adaptive 2.3.15.1
Może któreś z dwóch ostatnich zdowngrejdować?
@kodiwpigulce_pl: przepraszam, że znowu personalnie zawracam Ci gitarę, ale chyba ciężko o kogoś bardziej kompetentnego w tej dziedzinie.

Pytanie mam takie: czy jest możliwość - strzelam - chwilowego podmontowania USB (albo zasobu sieciowego) jako np. /storage - czy inna ścieżka, która pozwoliłaby tylko na ściągniecie tego Chrome OS i wyodrębnienie libwidevine.so?

Chyba, że przeniesienie OS na USB, a potem z powrotem jest banalnie proste i nie potrzebnie się stresuje?

PS. W
@kodiwpigulce_pl: mistrzu! Udało się!

Zrobiłem tak:

1) Przygotowałem na pendraku partycje ext4 (tak z 10 GB, żeby nie przedobrzyć)
2) Podpiąłem do Wetek'a
3) Na kompie połączyłem się po SSH i skopiowałem całą zawartość /storage na pendraka
4) Podmontowałem /storage do /media/usbdrive (O dziwo podmontowało, myślałem że będzie się burzył, że już jest podmontowane gdzie indziej). Grunt, że free space zdecydowanie wzrosło.
5) Uruchomiłem Netflixa i tym razem cały proces ściągnięcia