Wpis z mikrobloga

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy mam szansę na powodzenie w przeprowadzeniu poniższego eksperymentu.
Zaznaczam, że nie jestem chemikiem ale lubię eksperymentować więc jak coś nie ma sensu to pewnie go nie ma :)

Chcę uzyskać H2O2 z MgO2 za pomocą jakiegoś kwasu, który
- nie spowoduje że roztwór będzie smakował źle [odpada kwas octowy]
- roztwór będzie można spożyć
- tym lepiej im mniej kwasu trzeba dodać do uwolnienia- powiedzmy 98% H2O2

MgO2 trzeba sprowadzić do dość niskiego pH i zapewnić kwas który uwolni proton.
Założyłem, że muszę znaleźć jakiś kwas o niskim kPa. Mój wybór padł na kilka, ale nie będzie mnie stać na każdy aby przetestować, więc ma pytanie? Który może zadziałać z poniższych?

Kwas glutaminowy, kwas asparaginowy, glicyna, tauryna, glutamina?

Dzięki

#chemia #reakcjachemiczna #pytanie #kwasy
GreaterManchesterbusroute58 - Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy mam szansę na powodze...

źródło: comment_hs3W5PwSYHus38mbsICaPM6Z8Q0XDUOF.jpg

Pobierz
  • 20
@Greater_Manchester_bus_route_58:

roztwór będzie można spożyć


Podaj jakie chcesz osiągnąć stężenie.

powiedzmy 98% H2O2


Co to znaczy?

Kwas glutaminowy, kwas asparaginowy, glicyna, tauryna, glutamina?


Wybrałeś aminokwasy, które nie dość, że słabo rozpuszczają się w wodzie, to jeszcze wymagają przesunięcia pH, żeby otrzymać formę kwasową. Dodatkowo chcesz w środowisku reakcji uwolnić utleniacz, który będzie reagował z aminokwasami. Możesz odkryć koło na nowo i zalać to kwasem siarkowym, a potem oddestylować do bezpiecznego stężenia,
@SnowFox:

stężenie max 100mmol H202 - ok 0.3%

powiedzmy 98% H2O2

Zapomniałem podać osi czasu...
Chciałbym aby co najmniej 98% MgO2 przeszło do H2O2 w max minutę, chociaż aż tak szczegółowych danych się po nikim nie spodziewam.

Reakcja do H2O2 nie jest ostatnia, więc H2O2 będzie wykorzystane dalej.

przesunięcia pH


@SnowFox: zapomniałem zapytać wcześniej jak się dowiedzieć kiedy aminokwasy występują z grupą karboksylową [najniższe kPa], wzór chemiczny wygląda zawsze tak
@Greater_Manchester_bus_route_58:

stężenie max 100mmol H202 - ok 0.3%

Musisz to wyliczyć z równania reakcji.

Chciałbym aby co najmniej 98% MgO2 przeszło do H2O2 w max minutę

Trzeba sprawdzić kinetykę tej reakcji, nie znam teraz żadnych artykułów na ten temat.

zapomniałem zapytać wcześniej jak się dowiedzieć kiedy aminokwasy występują z grupą karboksylową [najniższe kPa], wzór chemiczny wygląda zawsze tak samo natomiast kPa w zależności od grupy się różniło.

(kPa = kilopaskal, chodzi
@SnowFox: @Greater_Manchester_bus_route_58: Ja to tylko tu zostawię

Spożywanie nadtlenku wodoru o wysokim stężeniu może prowadzić do zatoru, który powoduje zaburzenia prawidłowej pracy serca, a także układu oddechowego i nerwowego. Bezpośrednio po wypiciu mogą pojawić się drgawki, duszności, a także udar mózgu czy zawał. W skrajnych przypadkach następujące po sobie dysfunkcje organizmu mogą doprowadzić do trwałego kalectwa, a nawet śmierci.
nie znam teraz żadnych artykułów na ten temat


@SnowFox: sam trochę szukałem, nic nie znalazłem, ale nie ma dostępu do bazy edu

Pisałem na szybko przed wyjściem i wpadły pomyłki...

Kinetykę chciałem sprawdzić empirycznie chociaż są też materiały na ten temat. Rozpad MgO2 do Mg(OH)2 jest na tyle wolny i jestem dość pewien że nie miałby wpływu no to co chcę uzyskać. Zrobiłem assay MgO2 na wodzie + kwasy i wyszło
@Greater_Manchester_bus_route_58:

Rozpad MgO2 do Mg(OH)2 jest na tyle wolny i jestem dość pewien że nie miałby wpływu no to co chcę uzyskać.


Nie byłbym tego taki pewny z dwóch powodów:
1. Nadtlenek magnezu jest stabilizowany krzemianem sodu, aby spowolnić jego degradację.
2. Reakcja przeciwna do tej, którą chcesz przeprowadzić idzie słabo (nie da się osiągnąć dobrej wydajności), właśnie ze względu na rozpad MgO2 (wygląda na to, że jego rozpad zachodzi szybciej