Wpis z mikrobloga

Jak mnie ci cholerni socjaliści denerwują. Pożarłem się właśnie z koleżanką, taką skrajną lewaczką w poglądach.

Człowiek wybija się z pieprzonej biedy jaką był z nie swojej winy uraczony w dzieciństwie. Biedy tak dużej, że często co jeść nie było. Wychodzi z tego własnym intelektem i ciężką pracą. Zaczyna zarabiać naprawdę nieźle, wkrótce rozpoczyna rozkręcanie swojego biznesu. Może wreszcie żyć tak jak chce i nie martwi się czy będzie starczyło mu do pierwszego.
Ale przyjdzie taki socjalista i powie ,,MUSISZ CZĘŚĆ TEGO CO ZAROBIŁEŚ ODDAĆ TYM KTÓRYM POWODZI SIĘ GORZEJ". Co. A z jakiej cholera racji? Będę chciał, to sam komuś pomogę, a nie, że jestem do tego zmuszany przez aparat państwa.
,,NIE KAŻDY MA PREDYSPOZYCJE DO ZAŁOŻENIA WŁASNEGO BIZNESU, NIE KAŻDY MOŻE ZARABIAĆ DUŻO". No jasne, że nie. Tylko co z tego? Nie każdy ma też predyspozycje do bycia modelem, ale jakoś nie krzyczy się ,,MASZ DZIELIĆ SIĘ SWOIM POWODZENIEM U PŁCI PRZECIWNEJ Z INNYMI".
Wykorzystuję swoją przewagę ewolucyjną w postaci intelektu i zaradności życiowej, to mówi mi się, że mam część z tego co sam ciężko wypracowuję oddawać innym, bo tak będzie sprawiedliwie. Toż to jest absurd. Idąc tą drogą, to jako niski facet cieszę się nieco mniejszym zainteresowaniem u płci przeciwnej niż gdybym był wysoki. To co, mam zacząć żądać SPRAWIEDLIWEGO PRZYDZIAŁU SEKSU? xd Skoro w tej kwestii ludzie muszą radzić sobie sami i nierówności w tej kwestii są OK, to dlaczego w innej już nie są? xd Przykłady można mnożyć i mnożyć, ten z seksem to celowe wprowadzenie absurdu (i nieco wbicie się w wykopowe klimaty ;) ).

Ale się zagotowałem.


#socjalizm #ekonomia #przemyslenia #libertarianizm
  • 66
  • Odpowiedz
@kapustnik: > Czym innym jest wyrównywanie szans na starcie, a czym innym dawanie komuś pieniędzy za piękne oczy.

To pierwsze służy społeczeństwu. Spójrz np. na mnie. Gdyby nie to, że obywatele dali mi szanse na rozwój, to pewnie skończyłbym w takiej samej patologii w jakiej dorastałem. Byłoby to zmarnowanie mojego potencjału dla społeczeństwa.

I takich przypadków jest mnóstwo. Sam z wieloma obecnie pracuję. Owszem, jest to też socjalizm, ale jednakowoż służy
  • Odpowiedz
  • 0
@Jah00 Zwykle gdybanie i czarnowidztwo. Nie możesz wiedzieć jakby świat wyglądał bez tego. Poza tym odebranie nawet 50% dochodów przy zarobkach rzędu 15k PLN to nie jest ,,dramat" xD
Stary, #!$%@? jak potłuczony. Coś jak kochanekadmina, tylko z drugiej strony. Wy fanatycy tacy jesteście, niezależnie z lewa czy z prawa. Tworzycie w głowach nierealne utopie i staracie się je wepchać światu. Nie masz pojęcia czy świat byłby lepszy czy gorszy, bo nie
  • Odpowiedz
@kapustnik: Mylisz się znowu. Trzeba po prostu książki poczytać, bo wszystko zostało już udowodnione, ale dla plebsu to zawsze będzie za trudne by zrozumieć.

Prezentujesz typowe myślenie polactwa w stylu "he, he na biednego nie trafiło". Żałosne. Ale nie rozumiesz kolejnej rzeczy, że podatki są przerzucalne i te 50% płacą w dużym stopniu biedni, bo gospodarka to system naczyń połączonych i opodatkowanie tylko bogatych jest NIEMOŻLIWE. Poza tym bogaci nie przeznaczają
  • Odpowiedz
  • 0
@Jah00 Kolego, jestem po studiach ekonomicznych, które ukończyłem z wyróżnieniem, także wiele książek mam za sobą. Z resztą pracę magisterską pisałem na pokrewny temat. Kilka artykułów naukowych też.

Empiria nie udowodniła wyższości systemu całkowicie wolnorynkowego, gdyż taki system nigdzie i nigdy nie istniał. Z kolei mamy przypadki gdy sprawdzał się świetnie silny interwencjonizm państwa, patrz chociażby Tygrysy Azjatyckie, bądź Chiny. Wszystko zależy od lokalnych uwarunkowań i konkretnej sytuacji gospodarczej. Liberalizacja gospodarki jest
  • Odpowiedz
jestem po studiach ekonomicznych


@kapustnik: Powód raczej do wstydu, bo jesteś silnie zindoktrynowany. I tak dziw, że jesteś za jakąkolwiek liberalizacją.

także wiele książek mam za sobą


@kapustnik: Szkoda, że nie tych co trzeba.

taki system nigdzie i nigdy nie istniał


@kapustnik: Więc trzeba go wreszcie zastosować i się przekonać raz na zawsze.

sprawdzał się świetnie silny interwencjonizm państwa, patrz chociażby Tygrysy Azjatyckie, bądź Chiny


@Jah00: Tu sprawdzał
  • Odpowiedz