Wpis z mikrobloga

Siemanko, czy ktoś orientuje się w jakości oraz cenie nadajników/lokalizatorów GPS i mógłby doradzić jakiś rozsądny wybór?
Mój dziadek (lvl 85) jest bardzo aktywny jak na swój wiek, niestety ma galopującą demencję i obawiamy się w rodzinie, że kiedyś (odpukać) po prostu zapomni jak wrócić do domu. Chcemy mu to jakoś zainstalować żeby nosił ze sobą, np w portfelu. Widziałem zegarki z GPS ale niestety to odpada, bo ma swój, którego za nic nie zmieni. Telefon tak samo - jakiś stary Samsung, który nie ma wbudowanego nadajnika, a nauka obsługi nowego telefonu raczej będzie katorżnicza.

#niewiemjaktootagowac #elektronika #gps #kiciochpyta
  • 7
Widziałem zegarki z GPS ale niestety to odpada, bo ma swój, którego za nic nie zmieni.


@zwierzy: Niech założy na drugą rękę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Są takie dedykowane (Chyba dla dzieci) zegarki/opaski których one nie mogą nawet ściągnąć może coś z tej branży? w końcu chodzi o jego bezpieczeńśtwo
@dktr: @LowcaG: oczywiście taka opcja byłaby najlepsza, niestety dziadek jest z tych, którzy są wiecznie zdrowi, nie biorą lekarstw, nigdy nie chodzą do lekarza i ogólnie "dejta mnie spokuj". Po prostu nie zgodzi się na to aby to nosił (mówię o opasce). Co do tego co napisał @dktr - jest to jakieś rozwiązanie, ale pewnie musiałby pamiętać o tym żeby to nosić, a za to nie dam sobie głowy uciąć
@zwierzy: To się nie zmieści do portfela. To jest wielkości połowy paczki fajek. W zależności od tego jak to skonfigurujesz (ile raportów z lokalizacją w danym czasie ma wysyłać) i od poziomu sygnału sieci komórkowej, im słabszy tym więcej wciąga prądu, więc jak dziadek śmiga po lasach i chcesz raport co 30 sek to lepiej ładować przed każdym wyjściem i w takiej konfiguracji starczy na jakieś 5h. Co innego breloki które
@zwierzy: Mirku, będzie ciężko :( Sama kiedyś szukałam dla ś.p. dziadka i nic nie znalazłam. Byłam nawet zapytać na policji, czy wiedzą może o takich nadajnikach. Powiedzieli, że wystarczy iść do operatora sieci komórkowej i oni to załatwią. Niestety - operator powiedział, że do tego potrzebny jest smartfon z ciągle włączonym internetem, a jeśli chodzi o dokładność namierzania, to cudów nie ma.

Alzheimer i demencje różnego pochodzenia to poważna sprawa. Tutaj