Wpis z mikrobloga

Staholomilli Stahello, kupiec
Witam na zebraniu dotyczącym budowy Ekumenicznego Domu Modlitwy (EDM)- wspólnego domu modlitwy przeznaczonego dla chrześcijan (szkalujących papieża), żydów i muzułmanów oraz jako miejsce zadumy dla niewierzących.

Chciałbym zaznaczyć, że budowy nie rozpoczniemy w tym kwartale, musimy się do niej dobrze przygotować. Od Gubernatora @lacuna udało się wynegocjować ziemię pod budowę i dostawę materiałów budowlanych. Ale brakuje nam ludzi. Potrzebujemy architekta, który pomoże nam budynek zaprojektować oraz budowniczych. Mam nadzieję, ze pomożecie!

Dlaczego Ekumeniczny Dom Modlitwy?
Chcemy podkreślić naszą wolność religijną i tolerancję Nowego Świata. Chcemy przyciągnąć do naszej osady osadników spragnionych tej wolności. Postępowych reformatorów kościoła, przedsiębiorczych żydów oraz otwartych na świat nauki muzułmanów.

Dlaczego nie chcemy w EDM wiernych papieżowi katolików?
Oni nie chcą nas w Starym Świecie, więc my nie chcemy ich w Nowym. Inkwizycja podpala stosy lub zaciąga naszych braci na tortury, ciemny lud nie mogąc znaleźć zaginionego dziecka nagle zaczyna rabować żydowskie sklepy przy okazji pogromu. Muzułmanie nigdy nie są pewni czy kolejna krucjata lub rekonkwista nagle ne wypędzi ich z ich rodzinnej ziemi. Ogromna tragedia której niedawno byliśmy świadkami doskonale pokazuje do czego prowadzi nietolerancja - nie chcemy tu stosów i wojen religijnych, chcemy wolności.

Zwracam się także do bardziej wpływowych członków naszej społeczności:
@pocotosienoginoco czy straż mogłaby w przyszłym kwartale oddelegować część swoich funkcjonariuszy do pilnowania terenu budowy EDM? - nie chcemy aby powtórzyła się tragiczna sytuacja z poprzedniego kwartału
@Onde Czy Ludowcy zechcą pomóc w budowie? Wiara zawsze była bliska agraryzmowi.
@Akumulat Do pomocy zachęcam też Akwarelistów - EDM będzie raczej surowy w wystroju, gdyż z definicji nie może posiadać elementów charakterystycznych dla żadnej z grup religijnych, jednak zachęcałbym do uczestnictwa w budowie i przyozdobienia go uniwersalnymi elementami sztuki.

Również pomoc szanownych bankierów była by mile widziana, co prawda Gubernator zagwarantował nam już ziemię i materiały budowlane, jednak skromna pomoc finansowa również przyczyniła by się naszej sprawie, pozwalając chociażby niewielkie wypłaty dla osób pracujących przy budowie.
@mac3 @Matei123 @Krul_Janusz_I_Passat @TynkarzCzwatejSciany

Czy któryś z najbardziej światłych mieszkańców pasjonował się kiedyś architekturą? Potrzebny nam sprawny inżynier który zaprojektuje budynek tak, aby nie tylko się nie zawalił, ale też był jak najbardziej funkcjonalny i spełniał wymagania rozmaitych grup religijnych. Czy któryś z Panów jest zainteresowany podjęciem się roli Architekta naszego wspólnego dzieła?
@Ex2light @jaksa0 @Kroomka @Krul_Janusz_I_Passat @KrzemowyDuch @kvvach @Matei123 @Mnichuy @orange92 @profesjonalna_skarpeta @psychku @Stalowa_Figura @TynkarzCzwatejSciany @tyrytyty

Wreszcie zwracam się do potencjalnych użytkowników - czy pomożecie w budowie EDM?
@2077 @AberratioIctus @Awerege @CZARNYCZAREK @Diamond-kun @eliot123 @emenems @Kozlov666 @krasik01 @mac3 @Miczubezi @Miloszun @Na_pewno_nie_Artur @Onde @Patryk_z_lasu @Queltas @Relkin @Stah-Schek @TheDamex @Treant @Ukarator @William_Adama @Yokaii @ZdenerwowanyBialorusin @Zerri

Przypominam, że zaczynamy dopiero w przyszłym kwartale,



#lacunafabularnienewbristol
#lacunafabularnieczarnolisto
  • 27
@Stah-Schek:

Domenico Caolino (naukowiec)

- Ja przepraszam bardzo że się wtrącam bo nie zostałem zaproszony, przez to niby że uznaje przewodnictwo papieża w wierze (co swoją drogą jest strasznie głupie, nigdy nikogo nie spaliłem na stosie ani nie wbiłem na pal i mam wielu znajomych innych wyznań a mimo to wydaje mi się że traktujecie mnie jako oprawce zdolnego zabić was jakby nadążyła się okazja) ale czy naprawdę nie szkoda wam
@Stah-Schek:
Joseph Slant zawieszony w prawach sierżant
Akcja dzieje się w garnizonie straży podczas areszty domowego Josepha Slanta.
- Panie Slant, wiadomość dla pana! - szeregowy Joseph Smith zasaultował i przekazał papier Slantowi
- Co? Stahomill i dziadunio budują dom ekumeniczny? - spytał Slant czytając papier - Oczywiście, że pomoge! Gdybym cie mógł prosić Josephie - Slant szybko napisał, zlecam przelew dla Stahomilla w wysokości 10$ na budowe domu modlitwy -
Asbjorn Inglemand

Wolność religijna i wolność obyczajowa sprzyja degrengoladzie obyczajowej i upadkowi moralności. Nie ma więc miejsca na zgodę między katolikami i protestantami - katolicy zbyt wiele złego wyrządzili w Europie, aby tolerowac ich współistnienie w nowym, wspaniałym świecie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Stah-Schek:

Sam O'War

Drogi Stahomillu. Mam wrażenie że jesteś ofiarą niepowstrzymanej protestanckiej propagandy. Rozwój nauki zawdzięczamy w dużym stopniu klasztorom i uczonym zakonnikom, krucjaty były wojnami obronnymi i odpowiedzią na muzułmańskie najazdy.
Mogę więcej wymieniać, ale to nie o to chodzi.

Chcesz łączyć ludzi, a fundamentem chcesz utworzyć podział i nienawiść. Jako przykład złych zachowań katolików podajesz właśnie atak nienawiści na nich. A wątpię czy którykolwiek z nich uczynił komukolwiek z
Dixus Jennsen, Górnik

@Stah-Schek:
Mam ostatnio dużo na głowie, ale myślę, że uda mi się pomóc w tym projekcie. Dom modlitw przyczyni się do integracji większości grup religijnych w naszym mieście i zmniejszenia niepokojów między nimi. Co prawda nie jestem do końca przekonany o zasadności wykluczania katolików z używania go, ale liczę na złagodzenie twoich słów w tej kwestii w przyszłości, dzięki czemu każdy będzie się mógł cieszyć tą (mam nadzieję)
@Stah-Schek:

Samuel Madarra - Komendant straży Miejskiej

Stahlomillu, niedawno podpalono kościół katolicki, teraz tworzy się nowy dom modlitwy, który ich wyklucza. Z perspektywy komendanta, nie mogę nic zrobić, bo to tylko zaostrzy konflikt. Jednak, z perspektywy zwykłego mieszkańca Georgetown, mogę się postarać, aby patrole strażników częściej przebiegały przez teren budowy.
@Stah-Schek:
Wolek Bałęsa
Czcigodny panie Staholomili. Pomysł Domu Ekumenicznego niezwykle mi się podoba. Opowiadałem wcześniej, jak to wśród prostych ludzi pracy na kopalni czuć ducha tolerancji i braterstwa. I jest to cudowne uczucie!

Niestety, Twój projekt nie jest Domem Ekumenicznym, ponieważ jawnie dyskryminuje jedno wyznanie. Bez względu jakie by ono nie było, żydowskie, muzułmańskie, katolickie lub protestanckie, jeżeli będzie ono dyskryminowane, ja Wolesław, przyjaciel ludu, ratunek górników, stanę zawsze w jego
@Gregua:
Marek Katkatan, porucznik straży miejskiej

Panie François, to już zaczyna powoli podchodzić pod obrazę również niemałej części mieszkańców nie-katolików!

Osobiście nie widzę nic złego w tej inicjatywie ale jako porucznik straży, tak samo jak komendant, nie mogę nic zrobić bo mogłoby to doprowadzić do zaostrzenia konfliktu.
Hamza al-Córdoba - Górnik

Jeżeli budowa tego ma sprawić, że ludzie różnych wyznań się bardziej zintegrują to oczywiście pomogę. Zgadzam się również z tym, że nie katolicy wierni papieżowi nie powinni być mile widziani w Domu Ekumenicznym. Niech chodzą do własnego kościóła.
@Gregua:
Marek Katkatan, porucznik straży miejskiej

A ktoś każe panu tam się modlić? Czy ktoś każe komukolwiek się tam modlić? Ktoś z mniejszości religijnej zgłasza jakiś sprzeciw? I czy kościoły nie robią tego samego? Zwłaszcza biorąc pod uwagę że katolików jest najwięcej.