Wpis z mikrobloga

@Twojazgoda: a gdzie tu jest oszczędność tych 11%? Ze kawa kosztowała 24 a on mówi ze zapłacił 21? Nie, zle mówi. Na moment zakupu jego „kojny” zostały pobrane myśle ze za kwotę nawet większa niż 24 zł. Bo dochodzi prowizja mastercard oraz prowizja na giełdzie. Kurs pewno lekko spadł i dlatego mógł powiedzieć ze kosztowało go to 21zl. Teraz gdyby cos podobnego powiedział, to przy obecnym kursie mógłby nawet powiedzieć ze
Mylisz się dość znacznie w swojej wypowiedzi, prowizje to jakieś tysięczne euro, zapewniam Cię, że różnica 11% nie wynika z różnic czasu między kupnem dascoinow a ich ściągnięciem z konta po transakcji tylko z wielu składowych m.in. najkorzystniejszego przewalutowania.
Jest to dość skomplikowane, ale ostatecznie płacisz mniej niż gotowka czy zwykła karta.
Z pewnością niedługo więcej szczegółów.
@Kryptoswir: nie „kupuje” tego Twojego tłumaczenia. Kiedy mam na koncie 100 zł i płace 80 zł karta (czy nawet złotówka) to wiem ze wydam 80 zł i zostanie mi 20 zł. To pewnik, tak? Tak. Nie ma przewalutowania, nie ma różnic kursowych. Kiedy mam 100 coinow o wartości w danej chwili 1 zł / coin to tez bede miał wartość portfela 100 zł (w tej danej chwili). Kiedy podchodzę do terminala
"wałek", powiedz ile zespołom krypto udało się dostarczyć realnie działającą technologie płatniczą? Do tego placic będzie można nie tylko samym dascoinem ale też innymi kryptowalutami.
@Kryptoswir: realnie dzialajaca technologia to w rym przypadku transakcja kartą w walucie fiat dostarczona przez MC. no ale karty MC są wprowadzane na rynek przez rozmaite instytucje, głównie banki. Te zaś dokonują operacji na kontach uzytkowników/posiadaczy. Szczegóły są zawarte w regulaminach. Jeżeli nawet Netleaders, Excelz, czy inne zło wprowadziło pulę iluś tam kart MC rozliczanych z portfela DASC swoich klientów, to nadal posługują się globalnie cudzą technologią a tylko rozliczają sobie