Wpis z mikrobloga

@PurpleHaze: Zależy do której wersji - bo chyba te nowe nie mają już tych uchwytów, które pokazuje @mski tylko trzeba nabyć kołczan prawilności (serio, taki "custom quiver"). Ja mam Peak 20 gdzie jest to mocowanie 4d - no i nawet daje to rade, jesteś w stanie założyć kijki na plecy podczas marszu. I nie przeszkadzają (np. w tym Kalenji 10l jest kilka wariantów mocowań kijów, ale każdy trochę przeszkadza jednak. Zobacz
mucher - @PurpleHaze: Zależy do której wersji - bo chyba te nowe nie mają już tych uc...

źródło: comment_f4iU7gg8XnZL65VLC7rWFy7McpQcbC5k.jpg

Pobierz
@mucher: no ja wlasnie wyczailem dobre promo na amazonie, na ta poprzednia wersje bodajze 2017 adv skin set 5L i zastanawiam sie czy wciagac.
Gdzies na yt znalazlem filmiki jak ludzie mocuja skladane kije i w sumie wyglada to znosnie.
@PurpleHaze: Ja mam ten plecak. Kije da się przyczepić bo są 'przelotki' ale od pyty kombinowania. Plecak jest lekki, ale co za tym idzie jest też marnej jakości. Łatwo się brudzi, szwy puściły mi dość szybko, po może 500km przebiegniętych. Ogólnie to jest spoko, ale nie jest jakiś cudownie lepszy od innych. Zapraszam do Rzeszowa na oględziny, ale obstawiam że masz daleko
@PurpleHaze: A ile w tej promocji?

No właśnie ludzie piszą, że te poprzednie salomony się pruły.

A co do montażu kijów - generalnie to jest OK do momentu aż się poplącze ta tasiemka na prawym ramieniu (bo tam jest tak, że wkładasz kije w pętlę po lewej, potem na prawe ramię, owijasz tasiemką, przekładasz przez oczko i zaciągasz. Trafienie w to oczko jest czasem mocno upierdliwe. Generalnie na kije najlepszy chyba
@PurpleHaze: No, przyszedł mi ten nowy adv skin i z tego co porównuję z poprzednim to:
- da się mocować kijki w ten sam sposób co poprzednio ALE zarówno po lewej, jak i po prawej stronie. Da się je też zamontować pod plecakiem, na wysokości nerek. Generlanie na plecaku jest z 5-6 takich gumek z haczykami i na oko z 10 różnych miejsc, gdzie możemy je zapiąć; przypuszczam że sałoby się
@mucher: dzieki za info, ja czekam az amazon mi dostarczy ta wersje z pierwszej foty.
Zastanowie sie przymierze co i jak, udalo mi sie go wyrwac za 270zl, chyba nie ma opcji taniej.
W pl ta nowsza wersje widzialem po ok 380zl.
@PurpleHaze: Szzerze powiedziawszy, nie. Ale - wg mnie to co na pewno na duży plus, ten system zapinania jest na pewno lepszy, tymi haczykami w poprzednich trzeba się trochę upierdzielić, żeby trafić (mam taki w Peaku i no wkurzające to).

Za tydzień biegnę z nim w Szczawnicy, to mogę ci zdać dłuższy raport, jeśli nie będzie za późno.
@mucher: no ja wlasnie wczoraj go odebralem przymierzam i WTF, a gdzie ja mam zapiac te tasiemki jak tu nic nie ma. Po dluzszych ogledzinach wyszlo, ze tam sa tak sprytnie schowane haczyki.
Ja mam tendencje do rozpinania plecakow na podejsciach, zeby dac odpoczac plecom i je troche przewietrzyc. Nie widze opcji zebym latwo w te haczyki trafil, a w nocy to juz w ogole.

No i cholera szukalm jakiegos porownania