Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz miałem na sobie gacie z wkładką, nawet fajnie się w tym jeździ choć dupa i tak boli ale mniej. Zapomniałem jednak że je mam i jak zsiadłem z roweru, poczułem takie ciepło w gaciach i myślałem że się zesrałem. ()
#rower #mtb
  • 33
  • Odpowiedz
@metaxy: Takie specjalne odprowadzające dobrze wilgoć wyglądają wydają się rozsądną opcją. Jednak tutaj jest raczej mowa o bieliźnianych codziennych majtkach, które to nie spełnią swojego zadania.
  • Odpowiedz
@ciemny_kolor: tez tak mialem za pierwszym razem ale myślałem ze sie zlałem, tez pytalem czy cos pod spod to pisali ze debil ... a teraz wyj... tą wkladke bo mi tylko jaja cierpły od tego, a ostatnio nawet noga ..sproboje jeszcze ewentualnie bokserek z wkładką w sumie to az tak mnie dupa nie boli jezdze max 80km kupilem yo glownie z dbalosci o jajka ale mam wrazenie ze nawet w samych
  • Odpowiedz
Jednak tutaj jest raczej mowa o bieliźnianych codziennych majtkach, które to nie spełnią swojego zadania.


@JackThrash: ależ spełnią. Spełnią się wspaniale jako szmata wchłaniająca krew, która niewątpliwie pocieknie z dupy po dłuższej jeździe.
  • Odpowiedz
@radoslaw-szalkowski: a jest gdzies jakas szybka instrukcja zebym sprawdzil czy jest ok wszystko ustawione ? Szczerze to kupilem rower i tak smigam dopiero od zeszlego roku wkręcam sie poważniej ,chętnie przyjme każdą rade rower mozna powiedziec mtb bez szalu (dodam tylko ze przed tymi spodenkami w normalnych ciuchach nic takiego nie mialo miejsca a tu mozna powiedziec co drugi raz:/ )
  • Odpowiedz
@jahu225: Początkową wysokość siodełka można ustawić metodą 109% - mierzysz swój przekrok i mnożysz to przez 1.09. Góra siodełka (w środkowej części) powinna być oddalona od pedałów w dolnej pozycji o tę wartość. Filmik w języku angielskim: https://www.youtube.com/watch?v=sUNgZ_aRRL8

Później dopasowujesz to bardziej precyzyjne, w zależności gdzie cię boli po jeździe - załączony schemat. Czyli np. podnosisz siodełko stopniowo aż zacznie się boleć dół podkolanowy, wtedy wiesz, że jest za wysoko itd.
Ajtos - @jahu225: Początkową wysokość siodełka można ustawić metodą 109% - mierzysz s...

źródło: comment_cFF3vStDnu4LbGsuKVUA84XOSZpqItaN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
metodą 109% - mierzysz swój przekrok i mnożysz to przez 1.09. Góra siodełka (w środkowej części) powinna być oddalona od pedałów w dolnej pozycji o tę wartość.


@Ajtos: hmmm... jak do przekroku dodasz jeszcze 9% to nie sięgniesz piętą do pedałów. Chyba, że to ma wymusić prostowanie stopy na dole? Muszę to pomierzyć.
  • Odpowiedz
@MiQ27: Ty może mylisz tą motodę z inną: przekrok - 10cm = odległość od środka suportu do góry siodełka.

Przy 109% mierzysz od pedałów w najbardziej oddalonej pozycji do góry siodełka. W tym wypadku dochodzi jeszcze długość ramion korby. Obie metody dadzą bardzo podobną wysokość siodełka, ponoć jest to trochę bardziej dokładne, bo korby możesz mieć różne, pedały też mogą być cieńsze/grubsze itd.
  • Odpowiedz
@Ajtos: nie nie, nic nie mylę. Była kiedyś taka metoda, że opierało się wyprostowaną nogę piętą na pedale.
Czyli jakby podłoga jest na poziomie pedałów a siodełko na poziomie przekroku. Jeśli podniesiesz siodełko na 109% to tak jakbyś stanął na palcach, czyli wyżej położone siodełko wymusza większą pracę stopy/łydki. Ma to sens.
  • Odpowiedz