Wpis z mikrobloga

PF - klasyk, trudno o podobny przykład klasycznego piękna docierającego do większości odbiorców. Jaki utwór Floydów uważacie za najlepszy? Wiem, że wybór tylko jednego stanowi nie lada wyzwanie... ale tak na gorąco, pierwszy utwór, który przychodzi wam do głowy, utwór, który wielokrotnie wywołał u was ciarki? Z mojej strony:

#muzyka #ankieta #pytanie
M.....a - PF - klasyk, trudno o podobny przykład klasycznego piękna docierającego do ...
  • 74
  • Odpowiedz
@terwer358: Szanuję pańskie zdanie jednakże wolałabym by udzielały się osoby, których pytanie dotyczy tj. osoby (zdecydowana większość), które się w flojdowskiej muzyce rozkochały bez pamięci. Pan tu swoją opinią nic nie wnosi, w dodatku nawet nie raczy pan w kilku słowach uzasadnić swego stanowiska, jak tak można. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
A ja z zupełnie innej beczki: "Post War Dream", w zasadzie dla jednej linijki:

"Tell me true tell me why was Jesus crucified
Is it for this that daddy died?
Was it you? Was it me?
Did I watch too much t.v.?
Is that a hint of accusation in your eyes?"

Mało tekstów PF to tak dobra poezja, jak ten prościutki tekst do Post War Dream. Zawsze to czułem w muzyce, ale
  • Odpowiedz
@LukaszLamza: Dziękuję za wartościowy wpis; dziecko kontra rzeczywistość, która nazbyt straszna by ją w pełni odkrywać przed dziecięcymi oczy, ale dziecko chce wiedzieć dlaczego ojciec wplątany jest w coś co go bezpośrednio nie dotyczy. "Why don't presidents fight the war? Why do they always send the poor? " kradnąc myśl od innego, nieco agresywniejszego i bardziej komercyjnego zespołu.
  • Odpowiedz