Wpis z mikrobloga

#vpn
#torrent
#torrenty
#informatyka
#warez
DLACZEGO NIE WARTO UŻYWAĆ VPN DO TORENTÓW

- VPN nie jest anonimowowy, właściciel VPN wie o tobie wszystko, lepiej spróbuj szyfrować cały ruch u siebie, np. przy użyciu tunelu ssh/HTTPS/DNS. Nie możesz sprawdzić czy dostawca nie trzyma logów, musisz im zaufać.
- Przy VPN spada przepustowosć min. o 20% ze względu na odległość oraz szyfrowanie
- Twój adres IP jest w dużej mierze nieistotną metryką w nowoczesnych systemach śledzenia. Specjaliści od marketingu odchodzą do tego rodzaju taktyk, a w połączeniu ze zwiększonym wykorzystaniem NAT i CGNAT i stale rosnącą liczbą urządzeń na gospodarstwo domowe, nie jest to już wiarygodny punkt danych. Przypominam że możliwe jest stanie się całkowicie dostępnym (zielona buźka) nawet nie posiadając publicznego IP jeśli dokona się dziurkowania UDP/TCP/ICMP - nawet na LTE. Każdy rodzaj NAT może być całkowicie traversal'owany (z wyjątkiem CGNAT)
  • 10
@Godid1951 bullshitting. jak mam własny VPN, z naciskiem na to żeby to był openvpn, to mam połączenie zawsze szyfrowane u siebie, tylko że zewnętrzne.
@szpoq: Co to znaczy własny VPS? W tym sensie że robisz sobie mostek do innego twojego komputera? Jeśli tak to jest OK, ale jak wspomniałeś że kupiłeś za BTC to chyba to jest kupiony gdzieś tam VPS z internetu a nie taki który sam możesz pomacać...
@Godid1951 nie wiem jak skomentować to co tu piszesz. Nie potrafię dostosować poziomu.
O jakim protokole piszesz?
Jak wyobrażasz sobie zysk z trawersowania-NAT w lokalnej sieci? Po co skoro (jeśli) cel jest widoczny i znany?
Czy jest możliwość w ogóle śledzenia połączenia zawartego z openvpn bez znajomości klucza? Jak mam to sobie wyobrazić przy założeniu że korzysta więcej niż jedna osoba? Nasłuch do VPN/VPS jest zahashowany więc to co widzi nasłuchiwacz to
@szpoq: Nie odpowiedziałeś na pytanie. Bez tego nie zrozumiem o co Ci chodzi. Używając jakiegokolwiek komputera innego niż nasz, sprawi że dostawca VPN/VPS ma dostęp do niego. Skąd możesz wiedzieć czy dostawca sam nie loguje tego co robisz na VPS tj. mam na myśli metadane, bo reszta będzie zaszyfrowana?

VPN jest dobry jak chcesz ominąć blokadę na IP na jakiejś gównostronce ale teraz i tak takie strony jak np. 4chan bazują