Wpis z mikrobloga

W ostatnich latach z większą uwagą śledzę rozwój polskiego winiarstwa i muszę przyznać, że Winnica Turnau wyrosła na jego największą gwiazdę. Dowodzi tego chociażby ich Riesling 2017, który od razu przypadł mi do gustu. O nim przeczytacie w dzisiejszym wpisie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

http://www.niewinnepodroze.pl/turnau-riesling-2017-zlote-dziecko-polskiego-winiarstwa/

#wino #polskiewino #dobrebopolskie #pijzwykopem #turnau #zachodniopomorskie #blog
Pobierz NieWinnePodroze - W ostatnich latach z większą uwagą śledzę rozwój polskiego winiarst...
źródło: comment_eJeubLKcAz2Sad4Np5EER8BtfZdQEVym.jpg
  • 8
@NieWinnePodroze: Mam kiepskie doświadczenia z czerwonymi winami z Turnaua. Piłem Caberneta i Rondo/Regenta i oba były kiepskie. Chociaż jedyne dobre Rondo które piłem było z Winnicy Nad Skarpą. Białe Turnau'y: Johanniter i Riesling faktycznie bardzo dobre. Ale lepszy Johanniter i nie gorszy Riesling jest z Winnicy Solaris, która robi też świetne Rose i (o, ironio) beznadziejnego Solarisa :)
Moim faworytem jeśli chodzi o polskie winnice jest właśnie Solaris. Mają 3 naprawdę
@Mirkosoft: wiem kto ma czerwona skarpę za niecałe 70 ziko.
@NieWinnePodroze: właśnie butelkowa nowe roczniki, zobaczymy co im wyjdzie bo po pierwszych testach dupy nie urywa. Pewnie potrzebują czasu na ułożenie sie.
Z polskich całym sercem polecam winnice moderna. Zeszły rok juz praktycznie niedostępny. Tzn wiem kto ma kilka butelek johanitera który był wybitny. Na szczęście w tym tygodniu maja butelkowanie i po majowce powinny być dostępne. Na pewno będę
@Mirkosoft: Winnica Solaris to obecnie Mickiewicz :) Takie buty, musieli zmienić nazwę. Co do czerwieni od Turnaua to nie wiem, ja w ogóle rzadko kiedy sięgam po hybrydy, mnie w ogóle one nie przekonują. Fajne wina ma Srebrna Góra i Jakubów, przy czym cena dużo niższa niż u Turnaua czy choćby Skarpy Dobrską. ( ͡° ͜ʖ ͡°)