Wpis z mikrobloga

Dlaczego #windows a konkretniej #windows10 musi być tak poyebany?

Jak nie ma potrzeby to działa bez zająknięcia a jak się z czymś spieszę, to on działa jakby był zainstalowany na jakimś sprzęcie sprzed 30 lat..
#!$%@? mnie ten system bo albo rzuca na wszystkie strony blue screenami albo #!$%@? dziwne maniany typu wymuszanie aktualizacji (choć na szczęście poprawiło się w 1903) albo usuwa sobie sam jakiś program bo on tak chce. Teraz 15 minut ładuje menu kontekstowe od pendrive'a i złapał zwiechę (totalną zwiechę, nie widziałem tego od kilku dobrych lat) jakieś 4 razy w ciągu dwóch dni. Oczywiście w najmniej odpowiednich momentach typu tworzenie pendrive'a bootowalnego albo instalacja jakiejś dużej gry czy instalacja swojej własnej aktualizacji.

Gratki MS za stworzenie #!$%@? systemu operacyjnego i zamiast go naprawiać to wprowadzać nowe coraz to bardziej niedopracowane funkcje.

#oswiadczenie przerzucam sie definitywnie na #linux
  • 18
@Dikoo: nie mam drewnianego sprzętu ani sterowników. Windows to windows i wali bsodami na każdym kroku. Nie mów, że jest inaczej bo jakby było inaczej to nie byłoby tyle kodów błędów i osób które narzekają.

Z Linuxem problemów nie mam i raczej nigdy nie miałem żadnej poważniejszej awarii lub całkowitej zwiechy.
@Dikoo

Pójdziesz na Linuksa to będziesz walczyć z jeszcze różniejszymi problemami i prawdopodobnie nie znajdziesz na nie lekarstwa.


Zwykle tak jest, ale właśnie mnie olśniło że wolę rozwiązywać problemy które wynikają z tego że ktoś nie miał czasu żeby zrobić dobrze albo #!$%@?ł bo nie przemyślał czegoś, niż obchodzić pułapki które ktoś celowo zastawił żeby wyciągnąć więcej kasy albo dla jakichś politycznych celów.
@hitherto: jakaś racja w sumie w tym jest, ale zacznijmy od tego, że na Linuxie rozwiązywanie wszelakich problemów jest logiczne bo wynika z zasady działania samego systemu. Na Windowsie jest odwrotnie, nie działa nie dlatego, że coś jest źle zrobione tylko dlatego, że taki ma kaprys i już - np. narzędzie do naprawiania systemu gdy z systemem nic się nie dzieje a na dodatek swoim działaniem jeszcze coś zepsuje. Już nie
na tej wirtualizacji KVM fajnie działa Windows 7,


@kuba130000: Ale tylko jak masz jakieś GPU passthrough albo jaieś virtual GPU od intela. Te wirtualizowane programowe GPU od kvm działają okropnie.

@Dikoo:

Pójdziesz na Linuksa to będziesz walczyć z jeszcze różniejszymi problemami i prawdopodobnie nie znajdziesz na nie lekarstwa.


Albo i nie. Zależy od sprzetu. Znam zupełnie odrotne przypdadki kiedy to windows robił problemy ze sprzetem a linuks działał super.
@Kryspin013: ta, widać było brak płynności ale ja akurat korzystałem tylko do Office'a więc jakiegoś wielkiego problemu nie miałem. Ale faktycznie, do Photoshopa czy innych z pakietu Adobe to raczej nie bedzie fajnie działało.. :/
@Salty_donut: @yuim: @kuba130000: Tylko, że własnie nawet jak masz zwykły GPU intela to od 5 czy 6 gen to masz GVT-g intela:

https://wiki.archlinux.org/index.php/Intel_GVT-g

Intel GVT-g is a technology that provides mediated device passthrough for Intel GPUs (Broadwell and newer). It can be used to virtualize the GPU for multiple guest VMs, effectively providing near-native graphics performance in the VM and still letting your host use the virtualized GPU normally.
@Kryspin013: mam akurat 6gen procka od Intela. Ale nie słyszałem o tym, ale będę googlował i jak już przeinstaluje system na Linuxa na głównym kompie to sprawdzę.
Ale czekaj czekaj, to jest tylko na lapkach? Ale w sumie to mi na kompie z GTX1060 i integrą z procka to nie jest chyba potrzebne, bo jest to GPU passthrough. Choć mogę się mylić, bo nie korzystałem z tego nigdy.
Ale czekaj czekaj, to jest tylko na lapkach? Ale w sumie to mi na kompie z GTX1060 i integrą z procka to nie jest chyba potrzebne, bo jest to GPU passthrough.


@kuba130000: Czemu niby tylko na lapkach? To o ultrabookach to przykład tylko. No różnica jest taka, że przy gpu passthrough musisz przekazać całą kartę a przy GVT-g nie musisz - w sensie oba systemy jednocześnie mogą korzystać z tej samej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kryspin013 a no to ok, myślałem że to właśnie dotyczy tylko ultrabooków bez dedykowanej karty graficznej. Pokomninuję coś jak będę miał czas i może wrzucę jakiś wpis jak to działa :)
Dzięki za info. :)