Wpis z mikrobloga

Gdy przechodzę przez te nowsze bramki w metrze, to strasznie mnie irytuje, że inni ładują się na "moim wejściu". Postanowiłam trochę potrolować gapowiczów lub leni, co im się nie chce wyjąć własnej karty z portfela. Tuż po przejściu przez bramkę zatrzymuje się, żeby schować swój bilet do plecaka, a oni są zmiażdżani szklaną konstrukcję.

#metro #warszawa #bilety
  • 73
Gdy przechodzę przez te nowsze bramki w metrze, to strasznie mnie irytuje, że inni ładują się na "moim wejściu".


@wykopkowanowa: jprdl w ogole stan na bramce jeszcze i blokuj przejscie najlepiej

Jak to bilet darmowy do metra?


@Ka4az: chodzi o takie papierowe wejsciowki do metra, jak masz bilet elektroniczny to otwierasz nimi starsze bramki
@Ka4az darmowa wejściówka do metra. Dedykowana dla osób, które mają bilet w aplikacji mobilnej i nie mogą go użyć w bramkach. Dlatego na każdej stacji jest taki podajnik z tymi wejściówkami
To powiedz mi jak mam wejść gdy kupię bilet przez apkę, albo ten cienki w biletomacie w autobusie, a przy wejściu do metra nie ma tych żółtych wejściówek?


@sztefen_muller: To jest akurat patolka, że na 2 linii z tego co pamiętam nie ma czytników QR code, które są już na bramkach zmodernizowanych na 1 linii. Fuck logic XD Co więcej, na 1 linii są bramki bagażowe, w których nie trzeba biletu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wykopkowanowa: nie ogarniam bo może w chlewie obsranym gównem metro działa inaczej niż w reszcie świata, ale jak ktoś wchodzi za tobą na Twoim bilecie to znaczy że jedzie na gape tak? Bo normalnie każdy się powinien odbić na bramce, a tutaj w komentarzach widze że wszyscy wchodzą za darmo.
@crazykokos: Na linii pierwszej te boczne bramki rozsuwane (tylko one są dla ludźmi z bagażem, rowerem itp) tak wolno działają ze jakby każdy miał czekać aż się namyśli to by powstał korek. Nie wiem czy na dwójce one są dużo szybsze. Wiec rozumiem ze ktoś się czasem za mną pcha i nie jest to jakoś uciążliwe dla mnie. Gorzej w Paryżu jest bo żeby przejsc razem z kimś przez bramkę to