Wpis z mikrobloga

@ElCidX: w swojej wędzarni też mam kontrolowane warunki a palę drewnem. Chcę mieć 40st? Mam 40. Chcę mieć 80st? Mam 80. Więcej dymu? Przymykam szyber. Więcej ciepła? Otwieram. Bo widzisz, wędzenie to nie tylko smaczne mięsko ale i cała otoczka. Przygotowywanie mięsa, wykrajanie i wybieranie, przygotowanie zalewy, szprycowanie, doglądanie mięsa w zalewie, potem wkładanie do siatek bądź owijanie dratwą, suszenie...i cały dzień wędzenia, na świeżym powietrzu, wśród natury... Albo robienie kiełbasy,
@Sckb: Mam to samo tylko nie muszę latać i doglądać warunków czy za bardzo się nie rozpaliło etc.
Zachowujesz się jak jakiś janusz hurr durrr tak nie wolno :D
To jest wędzarnia, to jest wędzarnia wykonany przeze mnie, co sprawiło mi masę przyjemności.
@ElCidX: chopie, co ty w ogóle piszesz! Przecież to jest czyste partactwo i w ogóle żebyś zdech i umar w butach od raka! Nie no, a tak serio to sory, poniosło mnie :D
Pozdro i udanych wyrobów :D
@ElCidX: Znam gościa który w wędzi w ten sposób ale na jakimś koncentracie wędzarniczym .. także trochę zwracam honor ale i tak to nie jest prawdziwe wędzenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szynki będziesz miał napromieniowane jakimiś falami czy coś xd
Oj tak -kiedys czytalem przepis na "staropolska" szynke czy cos tam - przyprawy -sol,pieprz. VEGETA. Zwrocilem uwage to #!$%@? mnie jak psa ze nie szanuje starych masarskich tradycji i mam #!$%@? do marketu po szynke jak nie pasuje ;)