Wpis z mikrobloga

@Sl_w_k_1: Informacja nieprawdziwa, księgi niemieckie straciły moc prawną wraz z rezygnacją roszczeń rządu niemieckiego do terenów w granicach sprzed 1939 na początku lat 90 i ostatecznym ustanowieniem granicy polsko-niemieckiej na Odrze i Nysie. Były pewne problemy dotyczące majątku ludzi którzy wyemigrowali już w PRL-u, a ludzie którzy przejęli majątek emigrantów nie zadbali o podstawową dokumentację potwierdzającą status że przejęli mienie porzucone.

Ogółem sprawa się elegancko wyjaśniła równo 30 lat temu i
@Zuben Które dokładnie zdanie jest twierdzeniem?
Wg mnie nie twierdzi, tylko publicystycznie pisze o możliwej sytuacji, zwracając uwagę na pewne fakty, które mogą mieć wpływ na tę możliwą sytuację.
Zresztą Traktat lizboński zasługuje na każdą krytykę. To jest gwóźdź do trumny UE.

Natomiast chciałbym dowiedzieć się o tych wypowiedziach przed wejściem do UE. Skoro się do nich odwołujesz, to wypadałoby podać źródło.
@Zuben To może doucz się języka polskiego, skoro nie rozumiesz słów, których używasz. Twierdzić, że to co się przedstawia, jest prawdą, a przedstawiać swój pogląd, że to co jest przedstawiane, jest możliwe, jest zupełnie czymś innym.

Na tym polega publicystyka, z którą możesz się nie zgadzać, ale nie kłamać na jej temat.

Dalej nie otrzymałem źródła na wypowiedź Michalkiewicza.
@Zuben: mam nadzieję , że to tylko panika, ale podobno z notki dyplomatycznej która Michalkiewicz owi przekazał "zaufany informator" to były już prowadzone rozmowy między dyplomacjami USA/PL i mają poczekać do wyborów a potem przepchnąć ustawodawstwo które spłatę tych roszczeń umożliwi. Pytanie czy ta notka jest prawdziwa czy nie.