Wpis z mikrobloga

Buduję symulator do gier wyścigowych na bazie arduino, ostatnio na złomie wymontowałem licznik z peugeota 406 1998 r., myślałem że podłączenie takiego licznika i samo jego sterowanie będzie proste. Chciałem przetestować licznik, wchodzę w google i szukam rozpiski pinów do licznika albo chociaż jakiegoś schematu, po którym byłbym w stanie określić który pin za co odpowiada - jak się domyślacie, nic takiego nie znalazłem. Może jest tutaj jakiś ekspert, który pomógłby mi rozgryźć sprawę z pinami?

#elektronika #arduino #diy #kiciochpyta
  • 4
@mirekkomputronikel: https://www.206club.net/forum/topic/69897-peugeot-206-cc-20-16v-136-km-nie-dzia%C5%82a-pomiar-pr%C4%99dko%C5%9Bci-poziomu-i-temperatury-olejeju/

są tu jakieś schematy, tyle że po francusku. patrz szczególnie na ostatni pdf w wątku. można ściągnąć jak się zalogujesz. trochę inny model i rocznik, ale myślę, że raczej będzie identyczne co u Ciebie.

jeżeli odpadnie takie "czyste" rozwiązanie, to możesz spróbować się wpiąć na chama, jak napisałeś, omijając całą elektronikę. pewnie siedzi tam jakiś silnik krokowy. wstawić samemu wydaje mi się trochę przesadą, ale ostatecznie... czemu nie xd