Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Kochani, poszukuje męskiego roweru do przejażdżek rodzinnych z córką w foteliku. Budżet jaki chce na niego przeznaczyć to do 2000 zł. Nie znam się zbytnio na tym typie jednośladów, a moja przygoda z rowerami zakończyła się ok 15 lat temu. Będę wdzięczny za pomoc w wyborze. Dodam tylko, że mieszkam w okolicach Warszawy / Wyszkowa jeśli będziecie chcieli polecić mi jakiś sklep stacjonarny oraz mam 185 cm wzrostu.
Z góry dzięki za pomoc!

#rower #rowery #falszywyrozowypasek
  • 9
@bzzmaja: brzmi rozsądnie. Na marki "premium" raczej bym nie liczył - o ile w ogóle coś dostaniesz w tych pieniądzach. Jeszcze ew. tribany z decathlonu możesz przejrzeć.

Ogólnie opony sliki <30mm to tylko asfalt, na trasę częściowo na nieutwardzonych drogach zawsze możesz zmienić na jakieś pół-sliki (np. cx comp).
@bzzmaja: w sumie, to jak już ktoś w tagu wspominał nieraz, kross seto powinien pasować. Powinieneś łatwo znaleźć sklep, który ma go na stanie lub Ci złoży to przymierzenia. Oponki nadadzą się do takich zastosowań. Jak nie chcesz tarczowych hamulców, to poszukaj coś podobnego. Geometria powinna być ok na te zastosowania. Jeśli kross, to negocjuj rabat - bez problemu dostaniesz 10-15%.
@bzzmaja: lepiej nie kupuj przez internet. Najlepiej przed zakupem przymierz fotelik. Mocowanie fotelików może być w różnym miejscu, może kolidować z hamulcami/mocowaniem bagażnika, przesłaniać oświetlenie, uniemożliwiać zapięcie sakw (jeśli planujesz mieć).
Potem wsadź w ten fotelik jakieś obciążenie 15kg, przymocuj a potem wsiądź na rower i spróbuj ruszyć, skręcić i zahamować.
Nawet ciężki rower z błotnikami i bagażnikami będzie ważył ~18kg. Fotelik z dzieckiem prawie drugie tyle. Punkt ciężkości wywędruje tam,