Wpis z mikrobloga

#play #uwaga #kiciochpyta @play_polska:
Witam wszystkich Mirków i Mirabelki.
16.03.2017 podpisałam umowę w Play. Umowa została podpisana na 230 zł opłaty miesięcznej. W tej kwocie zawarty jest abonament 60 zł oraz pakiet smartfon 500mb 170 zł.
Umowa dobiegła końca po 24 miesiącach tj 16.03.2019 i po tej dacie nie powinnam opłacać już raty za telefon a jedynie sam abonament. Najświeższa faktura z 16.04 ponownie przyszła na kwotę 230 zł co mnie ogromnie zaskoczyło. Dzisiaj Pani konsultant w punkcie stacjonarnym poinformowała mnie iż nie ma możliwości abym zrezygnowała z opłaty 170 zł za telefon który już został spłacony (iPhone 6s plus) i kwotę ta będę płacić aż do momentu podpisania nowej umowy.
W umowie nie ma takiego zapisu ze będę opłacać telefon przez x czasu po zakończeniu umowy.
Czy jest mi w stanie ktos odpowiedzieć dlaczego wciąż muszę płacić za telefon i dlaczego jestem postawiona pod ściana przez #play z koniecznością podpisania nowej umowy?
  • 16
@PaniKizia: Bo już nie płacisz za telefon. Podejrzewam, że działa to jak w T-mobile.

Przykład: Podpisuje umowę na łącznie 100zl gdzie przez pierwsze 18 miesięcy abo jest promocyjne obniżone do 25zl a 75zl to rata za telefon. Po 18 miesiącach spłacamtelefon a promo na abo kończy się i wzrasta do 100zl.

Tak też pewnie było u Ciebie
@PaniKizia: po pierwsze przeczytaj umowe ktora podpisalas dokladnie, zwroc uwage czy na umowie masz wyszczegolnione za co dokladnie placisz i jak dlugo bedziesz placic. Jesli to jest dokladnie tak jak napisalas, czyli abo + pakiet smartfon to prawdopodobnie pani ma racje.
Nie masz nigdzie wyszczegolnione, ze placisz raty za telefon i ze beda one placone przez 24miesiace.
Masz jakis gownopakiet w ktorym zawarta jest rata za urzadzenie, to jest dymanie nieswiadomego
@PaniKizia: no to niestety, na moj gust nic nie ugrasz. Pod pakietem smartfon 500, kryje sie rata za telefon. Czy to zgodne z przepisami prawa w Polsce nie mam pojecia, natomiast pokazuje druga twarz (chociaz akurat twarz to zbyt gornolotnie powiedziane) play, czyli operatora ktory kombinuje jak moze zeby wydymac klientow.
Ciebie dupna niestety na dwie takie oplaty, zanim zrezygnujesz z ich uslug.

Jesli masz chec i ochote, zrob o tym
@PurpleHaze: w takim razie zostałam jawnie oszukana przez osobę z która podpisywałam umowę. Gdyby konsultant przekazał mi taka informacje ze 170 zł traktowana jest jako pakiet a nie rata za telefon nigdy bym się nie zdecydowała na taka umowę.
Dopytywałam czy po 24 miesiącach nie będę płacić raty za telefon zostałam poinformowana ze nie będę już płacić 230 zł tylko 60 zł abonamentu. Jak to teraz udowodnić? ( ͡° ʖ
@PaniKizia: nie wiem czy bedziesz w stanie to udowodnic, slowo przeciwko slowu.
Mozesz starac sie zlozyc pisemna reklamacje, powolujac sie chociazby na to ze nawet 2 lata temu pakiet 500mb za 170zl to horrendalna cena.
Tylko ze wlasnie ta umowa jest tak skonstruowana, zeby nieswiadomych/oklamanych klientow doic.

Niewiele wiecej pomoge.
@PaniKizia: formalnie to nie jest żadna rata, tylko pakiet, na podstawie którego dostajesz 500 MB. A że zastępuje to plan ratalny, to fakt, ale formalnie to jest po prostu pakiet danych. Jest to zapisane w regulaminie Twojej oferty. Polecam zarejestrować zgłoszenie, powinno być dobrze. Nikt też nie broni Ci podpisania aneksu, na podstawie którego będziesz płaciła za nowe urządzenie (albo nie płaciła, w opcji bez urządzenia).

Ciekawe rzeczy Play, bo podpisałem