Wpis z mikrobloga

Nie kręciłem tutaj nigdy żadnej afery, ale ta sytuacja mnie tak wkur@@ła, że nie mogę tego rozejść!
Kupiłem telefon Redmi Note 7 i od razu byłem zawiedziony jakością zdjęć jakie robi porównując do starego Redmi Note 4 np... Chodziło mi o detale - wszystko rozmazane. Niby dwa aparaty, jeden niby 48MP a zdjęcia słabsze niż w starym tel...

Aż tu nagle, trafiam na artykuł o tym i link do innej aplikacji która robi zdjęcia.
Jak zobaczyłem różnice to mi szczęka opadła, nie pojmuję jak mogli zrobić tak słabe oprogramowanie, jedyne co mi przychodzi do głowy że zrobili to celowo, żeby była różnica między telefonem za 900zł (redmi note 7) a mi 9 za 2 tyś...
Spójrzcie sami, pierwsze zdjęcie jest wykonane standardowym aparatem, a drugie inną apką, tym samym telefonem, jedno po drugim.... Oczywiście jest to przybliżenie fragmentu zdjęcia, oryginalny format w komentarzach.
#afera #oszukujo #telefony #xiaomi
Melloniusz - Nie kręciłem tutaj nigdy żadnej afery, ale ta sytuacja mnie tak wkur@@ła...

źródło: comment_e6knwZ1S62kbhAOMQ3Vn1tzcTVy5Wpz4.jpg

Pobierz
  • 55
@Melloniusz: oni nie pogarszaja jakosci zdjec, oni jej po prostu nie poprawiaja. Xiaomi od zawsze kulalo jesli chodzi o aparaty i soft do nich. Aparaty we flagowcach zaczynaja miec juz rece i nogi, bo nikt by ich nie kupil, gdyby zbyt mocno odstawaly od konkurencji.

Ale w przypadku budzetowcow jest licho i to sie jeszcze dlugo nie zmieni. Co z tego ze pakuja optyke i matryce renomowanych producentow, jak sam widzisz
@RegulaminowyUzytkownik: przeczytaj co napisalem oczko wyzej. Budzetowiec od xiaomi ma byc tani, ma miec lepsze flaki od konkurencji i ma miec wsparcie circa na oko pol roku, bo wyjdzie kolejny numerek. Taka byla dotychczas polityka xiaomi co do serii redmi i jak widac, po wydzieleniu marki nic sie nie zmienilo.

Foty sa gorsze, bo skopany jest soft. Xiaomi moze naprawi, moze poprawi, a moze nie. Decydujac sie na budzetowca od tego
@Melloniusz: ta aplikacja jest na 80% obecnych urządzeń z Androidem i mniej więcej na każdym jest podobny efekt - raz mniejszy a raz większy. Aplikację robią użytkownicy, a właściwie ją modyfikują, bo mają takie hobby. A jak ktoś robi to co lubi, to zawsze efekty będą dobre.