Wpis z mikrobloga

Panowie i panie pracujący w zawodzie nauczyciela. Wybraliście, świadomie swoją przyszłość i zgodziliście się na stawki jakie będziecie zarabiać.
Miarka się przebrała.
Proponuję opuścić szkoły z których wyszliście by po studiach szybko wrócić w ciepłe pielesze podstawówek i liceów z czystej wygody. Oportuniści!
Śmiało idźcie tam, gdzie wasi wychowankowie idą: w świat, gdzie liczy się umiejętność samodzielnego zdobywania wiedzy, której nie uczycie, pewności siebie o której nie macie pojęcia bo "wam się należy od podatnika" i gdzie ciągłe dokształcanie się przez całe życie jest sposobem na utrzymanie pracy. To robimy by być najlepszym na ryku pracy - coś o czym w większości nie macie pojęcia aż do wczesnej emerytury. Z zarobków uczniów a nie swoich.
Całujcie mnie wszyscy w dupę.
#nauczyciele #strajknauczycieli #nauczycielka
  • 20
@stefan_pmp: Pojęcie, z którym każdy dorosły i świadomy człowiek ma do czynienia codziennie. Inflacja tak samo dotyka młodych pracujących, rodziców jak i nauczycieli. O moje podwyżki muszę się bardzo starać i przynosić pracodawcy realne zyski a nie strajkować by je uzyskać.
@stefan_pmp: Aha z telewizji. To ja, serdecznie panu podziękuję za rozmowę skoro oficjalne dane stanu państwa dostępne dla każdego obywatela są dla pana rzeczą niewiadomą. Lecisz na czarną listę za brak rozsądku.
@BeetleJuice: przepraszam, że podepnę się pod temat, świetnie to opisałeś. Ja tylko bym chciała się dowiedzieć kiedy to się stało i kto na to pozwolił żeby nauczyciele dawali swoim uczniom korepetycje, przecież to conajmniej nieuczciwe. To jak przyjmowanie łapówek i niech mi nikt nie ściemnia że nie. Jakbym ja doradzała prywatnie za gotówkę ludziom, którzy przychodzą do urzędu to by mnie z pracy wywalili albo bym poszła pierdziec w pasiaki ..
@BeetleJuice: Skoro jesteś za rynkowymi rozwiązaniami, to co ci przeszkadza strajk nauczycieli? Zapisz dzieci do prywatnej szkoły, tam nie strajkują. Rodzice zadecydowali (pośrednio w 2015 roku) że nie zapłacą tyle ile oczekują nauczyciele, więc ich pociechy nie mają zajęć. Proste i uczciwe.
@matips: przeszkadza bo to są zwykle miernoty co robią z siebie męczenników i to #!$%@?... mało kto Ci powie ze miał dobrych nauczycieli w szkole a jak ich teraz słucham to mam wrażenie ze są ważniejsi niż tlen którym oddychamy.. #!$%@? jestem bo moje dziecko w tym roku poszło do państwowej placówki (bo się przeprowadziliśmy) wcześniej chodziło do prywatnej wiec mam porównanie i na własne oczy widzę jakie to są rozlazłe
Ja tylko bym chciała się dowiedzieć kiedy to się stało i kto na to pozwolił żeby nauczyciele dawali swoim uczniom korepetycje


@PannaStonka: a dają? Jak często takie coś ma miejsce i skąd takie info?
@matips: Nie jest to proste i uczciwe. Dam ci przykłady: policja nie spełnia swojej roli (i strajkuje) - mam wynająć prywatną firmę by zapewniła mi bezpieczeństwo, NFZ zawodzi - idę do prywatnej firmy, ZUS zawodzi - kup sobie prywatne ubezpieczenie, kierowcy autobusów strajkują - kup sobie samochód i baw się w kierowcę dla całej rodziny.
PSP mało zarabia i strajkuje - wynajmij prywatną straż pożarną. Dodatkowo płać na te państwowe instytucje