Wpis z mikrobloga

#rolki
Jako, że miałem lekki problem z achillesem, dziś założyłem rolki po raz 3. Chciałbym założyć rozmiar mniejszy. Buty noszę w rozmiarze 42, ale często spotykalem info, że Imperiale warto wziąć większe, bo są wąskie itp. Mam wrażenie, że czasem jakoś pływa mi prawa noga. Niby wszystko jest spasowane , dobrze zaciśnięte i stopa wewnątrz nie lata, ale chciałbym mieć porównanie. Mam wrażenie, ze jak stawiam prawa stopę to "klapie" , a w przypadku lewej tego nie słyszę. w imperialach shell w rozmiarze 42 i 43 jest ten sam i różni się tylko linerem?
  • 13
@encart30: No też takie odniosłem wrażenie, stąd było moje pytanie :-) Nawet nie ma co pytać w sklepie, bo nikt Ci nie wymieni tej rolki, dlatego, że w jednej coś Ci stopa trochę niewygodnie leży. Stopy - ich podbicie, szerokość - nie są symetryczne.

Możesz powalczyć ze swoimi problemami. Czasami wystarczy niewielka zmiana, aby zlikwidować jakąś niewygodę czy #!$%@? problem. - Paulo Coelho ;-)

Czasami wystarczy przesunąć szynę do wewnątrz o
@encart30: no tak, nosisz 42 i wziąłeś rozmiar 43, gdzie skorupa jest dla rozmiarów 43-44 i się dziwisz że ci stopa pływa. Imperiale mają skorupy 41-42 oraz 43-44. Zmierz sobie porządnie długość stopy to się okaże czy masz zły rozmiar.
Imperiale warto wziąć większe, bo są wąskie


@encart30: nie ma czegoś takiego jak za wąskie rolki, są po prostu niedopasowane do Twojej stopy i tyle. Pewnie się nakręciłeś na fajnego białego buta nie czytając nic o tym modelu i teraz jest lipa.
Jak kupujesz rolki to mierzysz kilka modeli różnych marek z danego przedziału cenowego i wybierasz tylko z tych, które leżą dobrze. Osoby posiadające normalne zdrowe" stopy, mają większą możliwość
@Zrobiony_bobr Nie nie, to zupełnie nie tak. Teoria choć spójna, to błędna. Próbowałem znaleźć u mnie w sklepach modele , które tutaj polecacie, żeby je przymierzyć, ale nie udało mi się. Wycieczka 100km do Wawy nie wchodziła w grę zatem zostało świadome ryzyko zakupu online.Nie miałem zupełnie w planach tego koloru. Zdecydowałem się na Fluo, bo były dużo tańsze, a że po zamówieniu okazało się, że sklep ich nie posiada, to dostałem
@encart30: rozumiem, też po wielogodzinnych przymiarkach w domu nie miałem pewności, czy wybrałem dobrze, dopiero jak wyszedłem na pierwszą przejażdżkę zrozumiałem, że wybrane przeze mnie rolki się nie nadają. Na szczęście właściciel sklepu w którym je kupiłem zgodził się na wymianę za moją dopłatą na inne