Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Województwo #slaskie to kominikacyjnie chyba najbardziej #!$%@? województwo w Polsce. W każdym większym mieście są biletomaty w autobusach i tramwajach - na #slask #!$%@?, jest coś na rodzaj biletomatu - śkup, czyli gówno za grube miliony które jest w praktyce bezużyteczne. Jak jesteś przyjezdny to w praktyce przepłacasz sporo za bilet u kierowcy.
Kolejny przykład - brak wspólnego biletu na kolej i autobusy. Mam 90 minutowy bilet na cały GOP, ale oczywiście mogę przejechać jednego przystanku z Zabrza do Gliwic (6 minut) na ten bilet. NIE. Muszę iść na autobus albo tramwaj i tłuc się mniej ekologicznie przez 40 minut. Albo kupić bilet. Bilet na trasę Gliwice - Katowice. W tej samej cenie co trasa Gliwice Katowice, mimo że chce jechać tylko z cholernego Zabrza do Gliwic. Zupełnie nieopłacalne.
Kolejna rzecz... Kasy na dworcach. W każdym cywilizowanym miejscu w każdej kasie możesz kupić różne bilety, ale nie na Śląsku. Trzy kasy otwarte i jak nie znasz tego #!$%@?łka to masz 90 procent szans że staniesz do kasy, w której miła pani kasjerka powie ci ze sorry, ale ona nie sprzeda ci tego biletu. Ten bilet możesz kupić w okienku obok, bo to Ic a tu są koleje ślunskie xd

#kominikacjamiejska #gop #aglomeracja

#!$%@?, Śląsk to gówno.
  • 16
@FrankUnderwood 40 minut między centrum Gliwic a Zabrzem się nie jedzie autobusem, nie koloryzuj ;)

Jest jakiś wspólny bilet na kolej i autobusy, na stronie kolei powinno być opisane - ale podobno słaba cena, więc wstyd mi to nawet polecać.

Co do reszty się niestety muszę zgodzić, najgorszy region w Polsce
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chrup: w moje okolice jest 32, który jedzie czasem z Goethego nawet prawie godzinę. Przy połączeniu pociąg - autobus spod dworca, byłbym w minut 15, dlatego napisałem 40.

A wspólny bilet to 14zł xd
Śmieszy mnie to bo trochę jeżdżę po Polsce. Mieszkam w sporo mniejszym Opolu i nawet tam na bilecie mzk możesz sobie jeździć po całym Opolu. Ja rozumiem że do Katowic musi być osobny bilet na koleje śląskie,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@megawatt: nie każdy ma smartfona i nie każdy będzie ściągnął specjalnie po to aplikacje. To powinno być w autobusach. Ale oczywiście dzbany zamontowali śkup, czyli coś co jest nic nie warte. A jak patrzyłem, to przetarg opiewał na parę baniek.

Co najśmieszniejsze... W takiej aglomeracji komunikacja powinna być najlepsza w Polsce. Najbardziej wygodna dla mieszkańca. Jest zupełnie odwrotnie. Jest anty.
@FrankUnderwood jak 32 to faktycznie, trochę to zajmuje ;)

Z tego powodu nie korzystam z Kolei Śląskich. Do Gliwic jechałem 32, bo mam pod domem i z dojazdem na Goethego, przejściem na dworzec i jazda pociągiem wychodziło prawie na to samo, do Katowic jadę 870 - dwa razy dłużej, ale i dwa razy (jak nie lepiej) taniej. W weekendy oferta kolejowa to jest jakiś żart, jak ucieknie pociąg i mam czekać godzinę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wozo: w Opolu na bilet MZK mogę podróżować po wszystkich stacjach wchodząc w obręb miasta. Biletomaty zamontowane we wszystkich autobusach już. A to jednak male miasto w porównaniu do największej w kraju aglomeracji. Słabe że nie potrafią ogarnąć tak elementarnych rzeczy.
@FrankUnderwood: a najlepsze jest to, jak doładujesz ŚKUP przez internet, to #!$%@? i tak musisz #!$%@?ć do biletomatu, żeby te środki AKTYWOWAĆ. Są na koncie, ale nie są aktywne. Są tylko na bilety i parkometry, ale nie można z nich #!$%@? korzystać, bo muszą zostać AKTYWOWANE.
Ja #!$%@?ę..
@sylwke3100: no przyznasz, że skoro zostałem (pośrednio przez życie) zmuszony do korzystania z parkometrów, to niespecjalnie na rękę mi jest przejechanie się autobusem, żeby móc pojechać autem? :P
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sylwke3100: no fantastycznie. Mamy XXI wiek. Na większości przystanków nie ma biletomatu ani żadnego punktu w okolicy. Na 15 000 osiedlu w Gliwicach jest jedno miejsce w którym można kupić obecnie bilet. Do konkretnej godziny, w niedzielę nieczynne. Biletomatu oczywiście nie ma. To samo jak ktoś, tak jak ja, często wysiada na stacji Gliwice łabędy. Biletomatu brak, a kiosk od kilku lat nie funkcjonuje. Sklepy i kioski zdychają, w ich miejsce