Wpis z mikrobloga

@Sweet_acc_pr0sa: a za półtora roku może być jeszcze więcej. Tego nie przewidzisz. Może będzie taniej. Ale jeśli mam czekać, powiedzmy, dwa lata i wydać kilkadziesiąt tysięcy na wynajem, to wolę się budować już teraz.

@xmajami: kosztorysu nie mam. Będę robił zestawienia etapami. Na przykład na poziomie zero? Jak zaleje pierwszy strop.

@Andi128: nie orientowalem i nie chce wiedzieć ( ͡º ͜ʖ͡º)Ale zyskuje prawie 130mkw
@chrupkowski: w sumie jest to jakiś plan, a jak z wodami gruntowymi? Nie boisz się podlewania? Ogólnie nie wiem z kad on wziol te 400%, rozmawiałem z moim wykonawcą to mi powiedział że mój dom 3-4 lata temu liczyłby na 220-250k do deweloperki a dzisiaj 280-310 więc to raczej 30% a nie 200-400%. Metraż to 102m użytkowej 120 zabudowy ale prosta bryła i dach dwuspadowy
@Pilaf: Garaż na dwa stanowiska w bryle domu. Pod garażem warsztacik z bramą i zjazdem.
@Andi128: Woda? Mogę na działce żwirownię otworzyć ^^ Wszystko idzie w piach. Jedna działka obok jest troszkę wyżej, pozostałe poniżej mojej.
@Andi128: na żywioł, ale nie do końca. Dom co prawda mały nie będzie ale w założeniu miał być niedrogi. Żadnych balkonów, wykuszy, łuków itd.
Sam pracuję na budowie już ładnych pare lat. Elektryk, a nie budowlaniec, ale już sie troche naoglądałem :) Znam ludzi z branży, mam ogarniętego kierownika budowy. No i słucham co klienci mówią o swoich nowych domach. Co by zmienili, czego nie robili.

Zdjęcie robione ziemniakiem:
chrupkowski - @Andi128: na żywioł, ale nie do końca. Dom co prawda mały nie będzie al...

źródło: comment_O6E3JT9HFz6RZokBKFxhxR4pJ4AQ2j7s.jpg

Pobierz