Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@plukasik: 20 lat temu były pisane wirusy, które modyfikowały swój kod i przesyłały dalej. Wirusy polimorficzne.

Tutaj to tylko wczytanie tekstu jako tło. Myślałem, że rzeczywiście będzie plansza i np. znaki będą powodować kolizję, a poruszać się będzie można tylko po białych znakach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@leoha: to niby co tam jest więcej robione?

Przeczytałem wersję commented i jest tak napisałem. Wczytywanie tekstu (który jest kodem) jako planszy. To że potem do literek w kodzie dorzuca kolor i kierunek to nie ma żadnego znaczenia (bo mógł sobie zrobić drugą tablicę).

Jedyne co jest warte uwagi to to że ten tekst planszy (kod) kompiluje się i jest grą.
Jedyne co jest warte uwagi to to że ten tekst planszy (kod) kompiluje się i jest grą.


@mk321: nieprawda, tak jest duzo więcej finezji niż zauważasz. Np plik, który jest równiecześnie prawidłowym plikiem źródlowym cpp i skryptem, który kopiluje sam siebie, po drugie program wypisuje swoje źródło (co samo w sobie nie jest trywialne)

to niby co tam jest więcej robione?


@mk321: Polecam spróbować napisać program (w cpp), który wypisze
20 lat temu były pisane wirusy, które modyfikowały swój kod i przesyłały dalej. Wirusy polimorficzne.


@mk321: Tak wiem. Choć tam też, można było wyróżnić różny stopień skomplikowania. Zamiana mov reg, 0 na xor reg,reg powoduje modyfikację a takie skomplikowane nie jest.