Wpis z mikrobloga

Jechałem właśnie pierwszy raz skuterem elektrycznym na minuty EcoShare w #szczecin, trasa z Wałów Chrobrego przez Matejki i Wyzwolenia i na Potulicką.

Plusy:
+Taniej niż taksówką, więc względnie tanio
+Szybko
+Frajda jak ktoś lubi
+Całkiem przyjemne przyspieszenie
+Cicho

Minusy:
-Takie jak przy poruszaniu się każdym skuterem: jedziesz 50 km/h, kierowcy mają cię w dupie, wymuszenia, trzeba uważać na dziury w jezdni, szyny tramwajowe etc.

I jedna uwaga: dostęp może mieć każdy kto ma kat. B - nie jest to może minus, ale warto zapoznać się z podstawami kierowania jednośladem gdzieś na necie, żeby nie było sytuacji w stylu np.: wyrzuci cię na chodnik, albo przeciwległy pas bo się nie przechylisz przy skręcaniu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ecoshare #skutery #pojazdyelektryczne #transportmiejski #podrozujzwykopem
  • 15
@Kamokamo: "są miejsca" wszędzie, pełno? Ty chcesz z wyjątku uczynić zasadę. Skoro masz prawko, to wiesz jak wygląda odpowiedzialność sprawcy. Dodaj do tego pożyczony skuter, koszta leczenia etc. Ograniczenie prędkości jest jak najbardziej słuszne. Wiesz ilu gówniarzy by się znalazło chętnych do #!$%@?, gdyby np wypożyczano Kawasaki 500? Nie nadążylibyśmy trupów sprzątać z ulic. Mogę się zgodzić z wszelkimi twoimi uwagami/spostrzeżeniami ale nie z tym, że są za wolne. Tu problemem
@marek-sisey-tymoszczuk: nie wiem czy chce mi się odpowiadać, bo nie widzę sensu dyskusji. Jeżeli np. 70 km/h na śródmiejskiej dwupasmówce dla ciebie jest #!$%@? to chyba nie mamy nad czym dyskutować. Mi jechało się wygodnie i szybko z punktu A do B i będę korzystał dalej, tobie również polecam jeśli masz taką okazję, pozdrawiam i życzę szerokości i przyczepności.
@Kamokamo: Mireczku, powiedz mi jedno. Ten znak to ograniczenie prędkości maksymalnej, tak? Czy jak widzisz ograniczenie do 100 km/h to automatycznie dociskasz pedał? Czy masz obowiązek jechać setką?

PS 70 km w dobrym aucie to nawet nie czuję. Co innego na jakimś śmiesznym skuterze czy rowerze.

Tobie też dobrej jazdy. Szczęśliwie dla nas, do Szczecina jeżdżę b. rzadko. Prędzej Stargard czy Bydgoszcz, ale jak co rano i po południu słyszę o
@Kamokamo: Przecież te skutery to de facto badziewie, motorowery.
Wystarczy Kat. AM lub wyższa albo wiek powyżej 18 lat. Szczerze wątpię, aby firma miała większe wymagania.
@Clear AM tak, brak prawa jazdy jakiegokolwiek - nie. IMHO bardzo dobrze, skuter to nie zabawka, a prawo jazdy chociaż na to AM to już jakiś wyznacznik znajomości przepisów.
@Kamokamo: No tak szczerze mówiąc, widząc codziennie jak jeździ spora część kierowców, to tak nie do końca jestem pewny czy posiadanie plastikowej karty cokolwiek znaczy o znajomości przepisów. Podstawowe przepisy nie są trudne do zrozumienia, a są łamane nagminnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Choć zgadzam się, że mimo że to gówniany motorower, to jednak dobrze, że firma wymaga prawa jazdy. Własny motorower jednak kosztuje trochę więcej niż