Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad aplikowaniem do Lingaro w najbliższym czasie na mida, i potrzebowałbym jakiś opinii na temat pracy u nich


@OP-i-NIE: I jak tam, udało ci się czegoś dowiedzieć na temat pracy w lingaro? Sam także się zastanawiam, czy aby do nich nie przejść w najbliższym czasie.
@OP-i-NIE: No to gratuluję kolego ;) W sumie to możesz dać znać, co wstępnie sądzisz o firmie. Jakie robią projekty, w jakich technologiach i tak dalej :). Zależy mi na info z pierwszej ręki, bo końca tygodnia muszę podjąć ostateczną decyzję, czy próbować pracy w lingaro, czy dać sobie siana i szukać czegoś innego :)
@damian-zych: @Moser: Naprawdę trudno mi napisać coś konkretnego po tych kilku dniach. Wrzucili mnie do projektu, który ma wkrótce release, i wszyscy biegają jak w ukropie żeby zapiąć wszystko na ostatni guzik. Wydaje mi się, że projekt jest dobrze prowadzony, ale trudno mi to w zasadzie ocenić, bo dla mnie to zupełnie nowa sytuacja.
To weź tak ogólnie napisz. Może coś o atmosferze pracy w Lingaro? Jaki tam mają przekrój wiekowy? Czy raczej współpraca jest w zespole, czy rywalizacja? I takie tam, luźne przemyślenia..


Oficjalnie podłączam się pod prośbę @Moser mireczku @OP-i-NIE ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To weź tak ogólnie napisz. Może coś o atmosferze pracy w Lingaro? Jaki tam mają przekrój wiekowy? Czy raczej współpraca jest w zespole, czy rywalizacja? I takie tam, luźne przemyślenia...


@Moser: Co ja mogę o atmosferze napisać po niecałym tygodniu? Firma robi wrażenie dość luźnej, ale to chyba standard w dzisiejszych czasach. Jak na razie czuję się tu dobrze. Pierwszego dnia pokazali mi co i jak, Buddy oprowadził mnie po biurze,
Czyli co, ogólnie polecasz pracę w Lingaro? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Moser: Znajomy mireczek pracuje w Lingaro już od dłuższego czasu, i z tego co mi wiadomo nigdzie się nie wybiera raczej. Z tego co mówił kiedyś przy piwku, to kasa jest u nich całkiem dobra. Benefity raczej standardowe, ale nie słyszałem żeby narzekał na to. Biuro widziałem co prawda tylko na zdjęciach, ale i tak zrobiło
Podobno otwierają nowy oddział w Lublinie. Ktoś? Coś?


@kawuel: na stronie lingarogroup.com w zakładce "careers", jest mnóstwo aktualnych ogłoszeń na pracę w Lublinie, więc z tym nowym oddziałem to raczej prawda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kawuel: potwierdzone info. Takie coś znalazłem na jednym z lokalnych portali:

Lingaro rozpoczyna działalność w Lublinie. Lingaro, polska firma z branży IT o światowym zasięgu, stawia na Lublin. Już na początku maja otworzyła swój oddział w naszym mieście, a w poniedziałek 20 maja 2019 roku podczas konferencji w Ratuszu przedstawiła oficjalnie swoją misję. Głos zabrali również przedstawiciele władz miasta. Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju wyraził zadowolenie
@damian-zych: z tego co piszą na stronie Lingaro, to w Lublinie planują zatrudnić 150 osób, w przeciągu najbliższych dwóch lat. W sumie to dla lokalsów z branży IT to musi być mega dobra wiadomość, bo z tego co mi wiadomo w Lublinie nie łatwo było o dobrą pracę w zawodzie. Większość specjalistów uciekała do korpo z Warszawy, a teraz będą mogli sobie pracować na miejscu, i to jak by nie patrzeć
Ciężko mi się wypowiadać na temat warunków pracy w Lingaro, ale swego czasu miałam okazję odwiedzić ich biuro w warszafce, i muszę przyznać, że zrobiło na mnie mega pozytywne wrażenie. Bardzo nowoczesne, przestronne, każdy miał dla siebie sporo miejsca. Nie to co u mnie w porpo, człowiek na człowieku siedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) EDIT Oczywiście wygląd biura o niczym nie świadczy, ot taka drobna dygresja w temacie.
@roksii: Nie no wystrój biura wbrew pozorom dużo mówi o samej firmie. Jak idę na rozmowę, i widzę w biurze ścisk, tłok, hałas, i syf, to często odpuszczam sobie aplikowanie. Bo skoro firma oszczędza na warunkach pracy, to pewnie i na wielu innych kwestiach. Jeśli natomiast biuro jest zadbane, przestronne, z dużymi stanowiskami pracy, to zupełnie inaczej się do takiej rekrutacji podchodzi. I już pal sześć jakieś tam chill roomy, czy