Wpis z mikrobloga

@Wurf: nie chciałbym Cię zmartwić cumplu, ale neapolitańskiej w domowych warunkach nie osiągniesz. Do tego potrzebujesz temperatury pieca w granicach 400-450 stopni
@Wurf: Neapolitańska ma cieniutkie ciasto i grubsze brzegi, musi być wypiekana w temteraturze ~500C, inaczej nie da to spodziewanego efektu, zawsze pozostaną błędy, jak niewypieczone ciasto, chrupiące brzegi itp.
W domu raczej próbowałbym rzymskiej lub al taglio. Chyba, że masz piec, który osiąga takie temperatury, to możesz próbować.

@zirael88:

czy ty piekłeś pizzę razem z bazylią?


To jest ten moment, w którym przez chwilę chciałem wrzucić kilkadziesiąt filmików włoskich pizzaiolo,
Kleki_Petra - @Wurf: Neapolitańska ma cieniutkie ciasto i grubsze brzegi, musi być wy...
@Wurf: neapolitanska to spore wyzwanie na domowe warunki. jaka masz temerature w piekarniku i na jakiej wysokości pieczesz? ja walcze o taka jak powinna być od roku, niestety udalo mi się osiągnąć niezle przypalenie ciasta od góry ( dodanie cukru do ciasta pomaga, fakt to nie orotdoksyjnie ale do domowej daje rade). wychodzi mi niestety też zbyt chrupiąca ale tego się nie uniknie bo przy moich 250 stopniach z termoobiegiem, czas