Wpis z mikrobloga

@d_k_:

1) Statystyki ile prądu zużyła drukarka na wydruk danego elementu
2) OPS - Overload protection system -> Bierze więcej niż 500W --> Odcinamy prąd bo być może jest gdzieś zwarcie
3) Zdalne wyłaczenie drukarki lub podgląd czy jeszcz drukuje (można to zobaczyć po poborze prądu)
4) Ustawienie automatycznego wyłączenia drukarki po zakonczonym wydruku
5) Bezpiecznik 5A który ma wszystko zabezpieczyć dodatkowo

To nie wiem czy zadziałą
5) Uruchamianie wydruku np
bi-tek - @dk: 

1) Statystyki ile prądu zużyła drukarka na wydruk danego elementu
...

źródło: comment_d7saVGxI1SVjegfU7cB1wCGWilKIt4mq.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bi-tek: musze zobaczyc bo mam cos takiego ale nie wiedzialem ze za wersje z pomiarem pradu, a do drukarki rzeczywiście by mi sie przydalo. Ender ma chyba taka opcje ze po odcieciu zasilania zaczyna drukowac dalej, ale samemu chyba trzeba puscic druk i wtedy odłączyć. Nie boisz sie drukowac jak nikogo nie ma w domu?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@daczka92: @bi-tek: ja mam kamerkę oraz octoprint na raspberry pi więc mam możliwość monitorowania.
Co to za aplikacja? Nie wygląda jak ewelink. Wgrywałeś jakieś alternatywne oprogramowanie do sonoffa?
@daczka92: No właśnie to jest po to aby przeciwdziałać samozapłonowi, nawet nie wiem czy nie zejdę do automatycznego odcięcia do 300-350W

Kolejnym krokiem bedzie octoprint i przeróbka zasilania na bezpieczniejsze, ale na to jeszcze nie mam czasu. Teraz testuje sonoffa pow R2 jako takiego "bieda octoprinta"

Nie wygląda jak ewelink


@d_k_: to jest eWelink
z tym że nie badałem jak wyglada funkcja automatycznego druku po zaniku zasilania.


@bi-tek: Odpowiedź jest krótka - nie działa xD

Po przywróceniu zasilania na wyświetlaczu pojawi ci sie pytanie "Resume print?", klikasz Yes/No. Drukarka leci do home pos, nagrzewa się głowica do pożądanej temepratury (i ew. stół). Następnie głowica podnosi się na właściwą wysokość (!), jedzie w odpowiednie miejsce gdzie poprzednio skończyła(!!) i tak już stoi w tym miejscu w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@d_k_: w sumie to dobra opcja, mam rpi ale uzywam z ekranem dotykowym jako domowy dashboard wiec do drukarki mi szkoda. Mysle zeby zero dorwac moze.
@daczka92: Do octoprinta musi być 3b bo zero i 2 średno daje sobie rady niestety

@foxbond: Chciałem zrobić to tak że uruchamiam wydruk i zanim cokolwiek zrobi wyłączam zasilanie i po włączeniu w odpowiednim czasie dopiero zaczyna drukować np wieczorem nastawiam że od rana ma drukować a sonoff poda zasilanie np o 6:00 rano.

Co prawda widziałem to Yes/No ale myślałem że to jest autoselect po pewnym czasie.
@bi-tek: ja lecę na zerze i daje radę ale dopiero po włączeniu buforów rx w marlinie. Jak nie nie wgrywam gcodów podczas drukowania to ładnie śmiga. No i nie używam kamerki. Sonoffa też używam ale do wyłączania po druku.
@bi-tek: Jeśli chodzi o odcinanie zasilania to jest to trochę takie podejście od dupy strony, lepiej zerknij w dokumentację marlina czy nie ma jakiegoś normalnego rozwiązania
@foxbond: Ja mam wszystko praktycznie w stocku, teraz testowalem trochę z przymusu i u mnie działa wznawianie wydruku po zaniku zasilania (przypadkiem kliknąłem na sonoffie aby wyłaczył się) i co prawda wraca do zera i niestety nie wczytuje temperatury ale drukować po ręcznym przestawieniu temp drukujet ale w dziwny sposób (wydaje mi się że nie dokończył warstwy poprzedniej i zaczął nową

@osiu97: Może w przyszłym tygodniu rusze z octoprintem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@osiu97: w jaki sposob rozpoznajesz koniec druku i wylaczenie sonoffa? Jak zurzycie spada do poziomu "bez pracy"? Ale to wtedy pewnie trzeba kombinowac zeby odpalic drukarke i zeby nie odlaczylo od razu. Czy przez octoprint go wylaczasz? No i pytanie wtedy rozumiem ze rpi jest zasilane osobno od drukarki?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@daczka92: Rpi zasilam prze przetwornice step down z drukarki. Wyłączam, octoprinta w opcjach jest możliwość ustawienia skryptu na shutdown a dodatkowy plugin wyłącza mi automatycznie po druku. W samym skrypcie mam zrobionego sysrq synchronizację karty i wyłączenie sonoff. Jeśli chodzi o zuzycie to na początku się meczylem bo rzeczywiście przycinalo ale po wgraniu marlina 2 z włączonym rx buffers zużycie procka zwykle nie większe niż 60%. Wadą tego że zero to
Do octoprinta musi być 3b bo zero i 2 średno daje sobie rady niestety


@bi-tek: u mnie na RPi 2 jedzie cały czas i nigdy nie miałem z tym problemu. Do tego dorzucilem mosfet do sterowania zasilaniem i po kilku minutach bezczynności drukarka sama się wyłącza.